Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 21:25, 20:25)

Cuprum: Wachnik 6, Boruch 7, Ziobrowski 17, Grobelny 8, Marcyniak 1, Gorzkiewicz 1, Gruszczyński (libero) oraz Toobal, Patucha, Yanagida 1

Trefl: Nowakowski 5, Janusz 2, Niemiec 7, Mijailović 7, Muzaj 17, Schott 12, Olenderek (libero) oraz Hebda, Sasak

MVP: Maciej Muzaj

Liczby meczu:

2 – zarówno w pierwszym, jak i drugim secie to gospodarze prowadzili na początku rywalizacji (4:1), ale Trefl szybko odrabiał straty, a później bardzo dobrze kontrolował końcówki, nie pozwalając rywalom zagrozić w finiszach każdej z partii. Pod koniec inauguracyjnego, pierwszego seta szczególnie dobrze spisał się zdobywca MVP Maciej Muzaj, który najpierw doprowadził do 5-cio punktowej przewagi, by także wykorzystać pierwszą piłkę setową.

8 – ośmiokrotnie „gdańskie lwy” punktowały w niedzielnym meczu bezpośrednio z zagrywki – przy dziewięciu błędach w tym elemencie gry. Po stronie rywali stosunek ten wynosił dwa asy do 16 szesnastu zepsutych serów. Wśród gdańszczan trzy asy zapisał na swoim koncie Ruben Schott, po dwa Patryk Niemiec i Nikola Mijailović i jeden Maciej Muzaj.

59 – taki procent skuteczności w przyjęciu zapisały na swoim koncie „gdańskie lwy” w trzecim secie starcia z lubinianami. Najlepsze wskaźniki w całym meczu zanotował Niemiec Ruben Schott – 55% skuteczności w przyjęciu oraz 56% w ataku. Z kolei zdobywca statuetki MVP – Maciej Muzaj – skutecznością popisywał się przede wszystkim w pierwszej i drugiej partii spotkania.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie naszego patrona medialnego trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Cuprum-Lubin-Trefl-Gdansk-0-3-Efektowne-przelamanie-zolto-czarnych-n129580.html.

Najbliższe domowe starcie gdańszczanie rozegrają w piątek 7 grudnia o godz. 20:30 w sopockiej Hali 100-lecia z ONICO Warszawa. Bilety są dostępne w cenach od 10 do 30 zł na www.gdanskielwy.pl