Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
10 maj

Dawid Pawlun żegna się z Treflem Gdańsk

Na początku marca Dawid Pawlun dołączył do Trefla Gdańsk na zasadzie transferu medycznego. Rozgrywający był wzmocnieniem dla „gdańskich lwów” do końca sezonu 2023/2024. Zastąpił on kontuzjowanego Kamila Droszyńskiego, który podczas treningu doznał urazu palca.

Dawid Pawlun to wychowanek Trefla Gdańsk, w którego barwach zdobywał wiele medali w kategoriach młodzieżowych. W 2020 roku został wybrany najlepszym rozgrywającym mistrzostw Polski juniorów. W sezonach 2020/2021 oraz 2021/2022 był zawodnikiem PSG KPS-u Siedlce. Stamtąd trafił do Projektu Warszawa, gdzie występował w sezonie 2022/2023 zastępując kontuzjowanego Macieja Stępnia. Ze stołecznej drużyny został wypożyczony do czeskiego VK Ostrava. Dawid Pawlun może pochwalić się także licznymi sukcesami. Razem z kadrą biało-czerwonych zdobył brązowe medale na mistrzostwach świata U-21 w 2021 roku oraz mistrzostwach Europy U-22.

Dawid Pawlun w Treflu Gdańsk występował od marca b.r. do końca sezonu 2023/2024 PlusLigi. Dołączył on do klubu na zasadzie transferu medycznego tuż przed ligowym meczem z Aluronem CMC Wartą Zawierciem. Przez dwa miesiące Dawid w żółto-czarnych barwach zagrał w pięciu spotkaniach.

Dziękujemy Dawidowi, że dołączył do naszej drużyny i wspomógł nas w trudnym momencie. Gdy pojawiła się możliwość, by ściągnąć do Gdańska zawodnika, który ma doświadczenie m.in. PlusLidze i lidze czeskiej, skorzystaliśmy z tego rozwiązania. Dzięki Dawidowi utrzymaliśmy jakość podczas treningów. Ponadto dał też dobre zmiany w meczach. Dziękujemy za jego wsparcie i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni