Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
08 maj

Mikołaj Sawicki i Jan Martinez Franchi żegnają się z Treflem Gdańsk

Przyjmujący – Mikołaj Sawicki i Jan Martinez Franchi – od nowego sezonu nie będą reprezentować drużyny „gdańskich lwów”. – Bardzo dziękuję Mikołajowi i Janowi za dwa lata gry w barwach Trefla Gdańsk. […]. Trzymamy kciuki za Mikołaja i Jana – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Mikołaj Sawicki został wypożyczony do Trefla przed sezonem 2022/2023 z PGE Skry Bełchatów, której barwy reprezentował zarówno w rozgrywkach młodzieżowych, a od 2020 roku także w PlusLidze. W związku z kontuzją Piotra Orczyka, Mikołaj Sawicki stał się podstawowym zawodnikiem drużyny. Przez dwa lata reprezentowania „gdańskich lwów” Mikołaj zagrał w 67 meczach zdobywając 950 punktów. W tym sezonie reprezentacyjnym, podobnie jak w poprzednim, Mikołaj został powołany przez Nikolę Grbicia do szerokiej kadry reprezentacji Polski.

Natomiast Jan Martinez Franchi związał się z Treflem Gdańsk przed sezonem 2022/2023 PlusLigi i tym samym rozpoczął swoją grę w polskiej lidze. Wcześniej występował w rodzimej Argentynie w Bolivar, reprezentował barwy klubu z brazylijskiego Rio de Janeiro, a przed przyjściem do Gdańska grał w belgijskim Greenyard Maaseik. Martinez jest także reprezentantem swojego kraju. Dołączając do Trefla i stając się częścią PlusLigi, Jan podkreślał, że jest to dla niego bardzo ważny etap i chce tę szansę jak najlepiej wykorzystać. Przez dwa lata gry Jan zagrał w 67 spotkaniach i zdobył 448 punktów.

Bardzo dziękuję Mikołajowi i Janowi za dwa lata gry w barwach Trefla Gdańsk. Mikołaj w pełni wykorzystał daną mu szansę. Przez ten czas bardzo rozwinął się i pokazał swoje umiejętności, co zaowocowało powołaniem do kadry. W przypadku Jana, bardzo się cieszę ile dobrego wniósł do drużyny – nie tylko na boisku, ale i w szatni. Po rozmowie z Janem wspólnie podjęliśmy decyzję o jego przyszłości. Zawsze szanujemy zdanie zawodnika i kierujemy się jego dobrem, dlatego postanowiliśmy zakończyć współpracę. Trzymamy kciuki za Mikołaja i Jana – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni