Do domowego meczu Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zostało
Kup bilet
29 cze

Trefl Gdańsk ze wsparciem sieci Centrów Diagnostycznych Affidea

Sezon 2022/2023 był drugim z rzędu, w którym siatkarze Trefla Gdańsk korzystali z sieci Centrów Diagnostycznych Affidea. „Gdańskie lwy” w punktach Affidea miały wykonywane przede wszystkim rezonanse magnetyczne i tomografie komputerowe, co jest niezwykle ważne w szybkim diagnozowaniu urazów i ustalaniu dalszego planu leczenia w przypadku kontuzji. – Bardzo dziękujemy sieci Affidea za kolejny sezon wspólnej gry. Dzięki tej współpracy nasz sztab medyczny był w stanie w krótkim czasie decydować o sposobach leczenia poszczególnych urazów naszych graczy – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Kontuzje i urazy to codzienność w zawodowym sporcie. Siatkarze doznają ich zarówno podczas meczów, jak i treningów. W każdym takim przypadku najważniejsze są szybka reakcja oraz profesjonalna diagnostyka. W przypadku Trefla Gdańsk dba o nią marka Affidea – sieć centrów diagnostycznych, dostarczająca rozwiązania z zakresu diagnostyki obrazowej i leczenia onkologicznego. W sezonie 2022/2023 z badań rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej korzystali m.in. Piotr Orczyk po kontuzji, której doznał w meczu wyjazdowym w Suwałkach, Jakub Czerwiński, który miał problemy z barkiem, czy pozostałe „gdańskie lwy” w przypadku drobnych urazów.

Affidea to międzynarodowa sieć nowoczesnych centrów diagnostycznych oraz radioterapii onkologicznej z ponad 20-letnim doświadczeniem. Affidea w całej Polsce ma 33 placówki, a w samym Trójmieście znajdują się dwie placówki na terenie Gdańska (w Galerii Madison oraz w Metropolii) i jedna w Gdyni (w CH Batory). Polskie centra diagnostyczne Affidea oferują badania rezonansem magnetycznym (MR), tomografię komputerową (TK), RTG, USG, pozytonową tomografię emisyjną PET-CT i gammakamera. Siatkarze Trefla Gdańsk badania mają wykonywane w trybie ekspresowym, tak by jak najszybciej z klubowym lekarzem i fizjoterapeutą mogli zacząć odpowiednie leczenie i rehabilitację.

Bardzo dziękujemy sieci Affidea za kolejny sezon wspólnej gry. Dzięki tej współpracy, a także możliwości szybkiej diagnostyki wszelkich kontuzji zawodników nasz fizjoterapeuta oraz lekarz klubowy byli w stanie w krótkim czasie decydować o sposobach leczenia poszczególnych urazów. To naprawdę niezwykle istotny element siatkarskiej układanki. W przypadku drobnych urazów efekty tych działań widać podczas każdego meczu, gdy nasi siatkarze, pełni sił oraz zdrowia, stają do walki z rywalami. Bardzo dziękujemy za już drugi sezon wspólnej gry  – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Pełen zakres usług sieci Affidea można znaleźć na stronie https://affidea.pl/.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni