Do domowego meczu Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zostało
Kup bilet
15 cze

Zawodnicy Trefla w Lidze Narodów

W poniedziałek zakończył się pierwszy turniej Ligi Narodów. Zmagania odbywały się w Nagoi w Japonii oraz Ottawie w Kanadzie i brało w nich udział czterech zawodników Trefla Gdańsk: Karol Urbanowicz, Mikołaj Sawicki (Polska), Lukas Kampa (Niemcy) oraz Jan Martinez Franchi (Argentyna).

Reprezentacja Polski swoje mecze rozgrywała w Japonii i mierzyła się z Francją, Iranem, Bułgarią oraz Serbią. Biało-czerwoni wygrali trzy pierwsze spotkania, dostarczając przy tym sporych emocji kibicom, ponieważ aż dwa kończyły się po tie-breakach. W pierwszym starciu z Francuzami w kadrze Polski zadebiutował Mikołaj Sawicki, natomiast w meczu z Serbią zdobył on swój pierwszy punkt w koszulce z orzełkiem na piersi.  Z kolei Karol Urbanowicz wystąpił w trzech meczach i zdobył w nich osiem punktów  – trzy  w starciu z Iranem oraz pięć w meczu z Bułgarią (w spotkaniu z Serbią zameldował się na boisku jednak nie punktował).

Lukas Kampa zagrał we wszystkich czterech meczach reprezentacji Niemiec, rozpoczynając je w wyjściowym składzie, a także pełniąc rolę kapitana swojej kadry. Niemcy wygrali jedno z czterech starć. Po porażkach z Brazylią, Niderlandami i Włochami odnieśli upragnione zwycięstwo z Kanadą. Warto dodać, że w sztabie szkoleniowym reprezentacji Niemiec jest statystyk Trefla Gdańsk Dominik Posmyk.

Kadra Argentyny wygrała z kolei trzy z czterech starć, ulegając jedynie po tie-breaku Brazylii. „Gdański lew” Jan Martinez Franchi wybiegł na parkiet w trzech spotkaniach  i zdobył w nich łącznie siedem punktów (dwa z Brazylią, trzy z Kanadą i dwa z Niderlandami), a reprezentacja Argentyny, wygrywając trzy mecze w pierwszym tygodniu zmagań, zajmuje 3. miejsce w tabeli VNL.

Drugi tydzień Ligi Narodów zaczyna się 20 czerwca, kiedy to Niemcy zagrają z Iranem podczas turnieju w Niderlandach, a Argentyna zmierzy się ze Słowenią we Francji. Polacy rozpoczną drugi tydzień 21 czerwca od meczu z Niemcami.

fot. Volleyball World

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni