Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
16 maj

Trener Igor Juričić żegna się z Treflem Gdańsk

Po dwóch latach prowadzenia Trefla Gdańsk trener Igor Juričić opuszcza stolicę Pomorza. – Po dwóch latach pracy i wyzwań na polu sportowym nadszedł czas, by pożegnać trenera Igora Juričicia. Dziękuję za jego zaangażowanie w prowadzenie zespołu oraz osiągnięcia, które wspólnie wywalczyliśmy – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Trener Igor Juričić swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w rodzinnym mieście, a pierwszy kontrakt w seniorskim zespole podpisał w 1995 r. w Zagrzebiu. Po 4 latach w stolicy Chorwacji, i jednocześnie z czterema złotymi medalami, przeniósł się do Polski, gdzie przez jeden sezon grał w AZS-ie Częstochowa, a następnie w Wiedniu. Od sezonu 2001/2002 rozpoczął dłuższą przygodę z ligą francuską. Z roczną przerwą na włoskie Arezzo do końca rozgrywek 2010/2011 bronił barw zespołów z Cannes, Ajaccio, Beauvais, Asnières-sur-Seine oraz Saint-Quentin.

Od razu po zakończeniu kariery zawodniczej, w 2011 roku, zaczął pracę jako pierwszy szkoleniowiec. Najpierw w klubie z Nancy, a następnie przez dwa lata prowadził drużynę z Harnes. Przez następne sezony prowadził takie zespoły jak: belgijski Prefaxis Menen, francuski Tourcing L, rosyjski Biełogorje Biełgorod, grecki Foinikas Syros i  rosyjski Kuzbass Kemerowo. Przed sezonem 2022/2023 postawił na niego Trefl Gdańsk. Pod jego wodzą gdańska drużyna dwukrotnie zajęła 6. miejsce w PlusLidze – po sezonie 2022/2023 i 2023/2024.

-Po dwóch latach pracy i wyzwań na polu sportowym nadszedł czas, by pożegnać trenera Igora Juričicia. Dziękuję za jego zaangażowanie w prowadzenie zespołu oraz osiągnięcia, które wspólnie wywalczyliśmy – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk. – Projekt, który tworzył trener Juričić dobiegł końca. Po dokładnej analizie doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas na zmiany. Jeszcze raz dziękuję trenerowi Igorowi Juričiciowi i życzę wszelkiej pomyślności w dalszej karierze trenerskiej – zakończył Dariusz Gadomski.

 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Partner Techniczny

Patroni medialni