23 kw.

Trefl Gdańsk wygrywa pierwszy mecz o 7. miejsce!

Trefl Gdańsk wygrał 3:2 z GKS-em w Katowicach w pierwszym meczu o 7. miejsce PlusLigi. Drugie i decydujące spotkanie odbędzie się w środę o 20:30 w ERGO ARENIE. W przypadku wygranej katowiczan, w hali na granicy Gdańska i Sopotu rozegrany zostanie złoty set. MVP sobotniego starcia wybrany został Kewin Sasak.

GKS Katowice – Trefl Gdańsk 2:3 (23:25, 18:25, 25:13, 25:22, 10:15)

GKS: Szymański 4, Kania 12, Ma’a 2, Hain 5, Domagała 15, Quiroga 20, Mariański (libero) oraz Nowosielski 1, Rousseaux 14, Ogórek (libero)

Trefl: Lipiński 7, Kozub 1, Sasak 23, Reichert 13, Urbanowicz 6, Pashytskyy 12, Pruszkowski (libero) oraz Zaleszczyk 1, Łaba 10

MVP: Kewin Sasak

Gdańszczanie do sobotniego meczu przystąpili nadal lekko osłabieni chorobami. Do Katowic z drużyną nie pojechał Lukas Kampa, a w piątek gorzej się poczuł libero Maciej Olenderek. Trener Winiarski ustalając wyjściowy skład brał więc pod uwagę także zdrowie graczy i to, którzy z nich czują się już w pełni dobrze. Mecz w pierwszej szóstce rozpoczęli przyjmujący Bartłomiej Lipiński i Moritz Reichert, rozgrywający Łukasz Kozub, środkowi Dmytro Pashytskyy i Karol Urbanowicz, atakujący Kewin Sasak oraz libero Dawid Pruszkowski. Pierwszy set rozpoczął się lepiej dla gdańszczan (prowadzenie 12:8), ale katowiczanie szybko dogonili gości (17:17). Gdańszczanie odzyskali prowadzenie w końcówce seta (23:21), ale wówczas, po czasie dla trenera Grzegorza Słabego, ponownie na tablicy wyników widniał remis. Ostatnią akcję pierwszego seta i ewentualny atak po bloku lub dotknięcie przez gdańszczan siatki weryfikował challenge, jednak ostatecznie partia zakończyła się do 23 dla Trefla. Druga partia rozpoczęła się z kolei od prowadzenia gospodarzy (4:1, 9:6), jednak „gdańskie lwy” wyrównały przy stanie 10:10 i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt (17:17). W dalszej części seta, po m.in. blokach Kewina Sasaka i skutecznych atakach Bartka Lipińskiego, a także przy stabilnej zagrywce Moritza Reicherta Trefl zbudował pięciopunktową przewagę (22:17). Gdańszczanie nie oddali już tego prowadzenia i po asie serwisowym Dimy Pashytskyy’ego zakończyli drugą partię do 18 i objęli prowadzenie w meczu 2:0. Trzecia partia była zupełnie nie pomyśli Trefla. Gospodarze od początku byli zdecydowanie skuteczniejsi i wykorzystywali każdą piłkę i każde potknięcie gdańszczan. GKS wygrał seta do 13 i przedłużył losy meczu (2:1 dla gdańszczan). W czwartym secie gdańszczanie wrócili na właściwe tory i set miał bardzo wyrównany przebieg, ale niestety trzy ostatnie punkty należały do gospodarzy (z 22:22 na 25:23) i GKS doprowadził do remisu w meczu 2:2. Zarówno w czwartej partii, jak i w tie-breaku trener Winiarski dokonał istotnej zmiany w składzie i Bartłomieja Lipińskiego zastąpił Patryk Łaba. Piąty set zaczął się od świetnych zagrywek Moritza Reicherta (3:0), ale przy zmianie stron po stronie Trefla był już tylko punkt przewagi. W końcówce tie-breaka gdańszczanie włączyli zdecydowanie wyższy bieg i wygrali do 10 oraz całe spotkanie 3:2.

Ostatni mecz Trefla w sezonie 2021/2022 odbędzie się w środę 27 kwietnia o godz. 20:30 w ERGO ARENIE. Rywalizacja z GKS-em Katowice o 7. miejsce PlusLigi odbywa się na zasadach dwumeczu z ewentualnym złotym setem. Jeśli to katowiczanie wygraliby w środę, w ERGO ARENIE odbędzie się także decydujący ‘złoty set’. Klub, chcąc podziękować fanom za wsparcie w całych rozgrywkach i patrząc na późną godzinę środowego meczu, obniżył na to spotkanie ceny biletów. Wejściówki normalne kosztują 20 zł (również w gwarantujących najlepszy widok na boisko sektorach czerwonych), a bilety ulgowe są po 10 zł. Do tej pory Trefla w sezonie 2021/2022 w domowych meczach dopingowało już ponad 46 tysięcy kibiców i klub ma nadzieję, że mimo godziny środowego spotkania, w ERGO ARENIE po raz kolejny panować będzie świetna atmosfera.

Warto też przypomnieć, że po pandemicznej przerwie Trefl Gdańsk powraca do organizacji tradycyjnego meczu z Kibicami. To wydarzenie odbędzie się dzień po starciu z GKS-em Katowice – w czwartek 28 kwietnia o godz. 17:00 – w sali treningowej ERGO ARENY. Fani zespołu staną na boisku ramię w ramię z „gdańskimi lwami”, a po wspólnej grze i zabawie będzie czas na zdjęcia, autografy i rozmowy.

Bilety na środowy mecz czekają w cenach 10 i 20 zł na https://trefl.ticketsoft.pl/ oraz w dniu meczu w kasie nr 4 w hali od godz. 16:30.