26 kw.

W środę Trefl Gdańsk rozegra ostatni mecz sezonu 2021/2022!

W środowy wieczór – 27 kwietnia o godz. 20:30 – Trefl Gdańsk rozegra ostatni mecz sezonu 2021/2022! Gdańszczanie zmierzą się w decydującym meczu o 7. miejsce z GKS-em Katowice. Na Śląsku „gdańskie lwy” wygrały po tie-breaku i cel na drugie spotkanie mają jasny – nie dopuścić do złotego seta. – Mam nadzieję, że wygramy to spotkanie w regulaminowym czasie gry i nie będzie potrzeby rozgrywać złotego seta – mówi Kewin Sasak, który po meczu w Katowicach został wyróżniony statuetką MVP, a w we wtorkowe popołudnie, decyzją trenera Grbicia, dołączył do grona atakujących w szerokiej kadrze reprezentacji Polski.

Trefl Gdańsk i GKS Katowice w środowy wieczór spotkają się po raz piąty w sezonie 2021/2022. Drużyny mierzyły się zarówno w ramach rozgrywek PlusLigi, jak i TAURON Pucharu Polski. Do tej pory stosunek tych starć wynosi 2:2 – GKS wygrał dwa mecze w ramach rundy zasadniczej PlusLigi, a Trefl zwyciężył z katowiczanami w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski oraz w pierwszym meczu o 7. miejsce PlusLigi. Dwa z tych meczów kończyły się po tie-breakach, a dwa w czterech setach. Celem gdańszczan na środowy wieczór jest przechylić szalę zwycięstw na swoją stronę i wygrać ostatni mecz w sezonie. Jeśli bowiem to Katowice byłyby górą i stan rywalizacji wynosiłby 1:1, drużyny rozegrają złoty set, który zadecyduje o ostatecznej kolejności w tabeli PlusLigi. – Bardzo zależy nam na środowej wygranej i utrzymaniu siódmego miejsca w lidze. Przeciwnika znamy bardzo dobrze, ponieważ poza meczami ligowymi mierzyliśmy się w tym sezonie z GKS-em Katowice także w ramach Pucharu Polski. Myślę, że jeśli utrzymamy naszą grę z dwóch pierwszych setów z meczu sobotniego i nie pozwolimy przeciwnikowi na zdobywanie punktów w serii przy jego zagrywce, to wyjdziemy z tego spotkania zwycięsko. Mam nadzieję, że wygramy to spotkanie w regulaminowym czasie gry i nie będzie potrzeby rozgrywać w środę złotego seta – mówi Kewin Sasak, który w sobotę w Katowicach został nagrodzony statuetką MVP, a we wtorek Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że atakujący został dołączony przez trenera Grbicia do szerokiej kadry reprezentacji Polski.

Klub, chcąc podziękować fanom za wsparcie w całych rozgrywkach i patrząc na późną godzinę środowego meczu, obniżył na środowe spotkanie ceny biletów. Wejściówki normalne kosztują 20 zł (również w gwarantujących najlepszy widok na boisko sektorach czerwonych), a bilety ulgowe są po 10 zł. Do tej pory Trefla w sezonie 2021/2022 w domowych meczach dopingowało już ponad 46 tysięcy kibiców i klub ma nadzieję, że mimo godziny środowego spotkania, w ERGO ARENIE po raz kolejny panować będzie świetna atmosfera! Warto też przypomnieć, że po pandemicznej przerwie Trefl Gdańsk powraca do organizacji tradycyjnego meczu z Kibicami na zakończenie rozgrywek. To wydarzenie odbędzie się dzień po starciu z GKS-em Katowice – w czwartek 28 kwietnia o godz. 17:00 – w sali treningowej ERGO ARENY. Fani zespołu staną na boisku ramię w ramię z „gdańskimi lwami”, a po wspólnej grze i zabawie będzie czas na zdjęcia, autografy i rozmowy.

Bilety na środowy mecz czekają w cenach 10 i 20 zł na https://trefl.ticketsoft.pl/ oraz w dniu meczu w kasie nr 4 w hali.