Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
22 kw.

Bogdanka LUK Lublin lepsza w ostatnim meczu sezonu. Trefl szósty na mecie rozgrywek

Trefl Gdańsk uległ Bogdance LUK Lublin 1:3 w ostatnim akordzie sezonu PlusLigi w ERGO ARENIE. W Lublinie to dzisiejsi goście też byli lepsi 3:0 i to oni finiszują na piątym miejscu w sezonie 2023/24. „Gdańskie lwy” zajmują szóste miejsce.

Początek meczu należał do Trefla Gdańsk – po niecelnym ataku Tobiasa Branda, „lwy” wyszły na prowadzenie 6:3. Goście systematycznie zmniejszali deficyt, aż wreszcie po asie serwisowym Alexandre Ferreiry był już remis, po 20. Po chybionym ataku Kewina Sasaka, LUK po raz pierwszy w tym secie prowadził i nie wypuścił tej szansy z rąk – atak Jana Martineza Franchi wylądował na siatce i goście byli górą w pierwszej partii – 25:22.

Kolejny wygrany set przez lublinian rozstrzygnąłby losy rywalizacji o 5. miejsce na ich korzyść, ale „lwy” nie zamierzały się poddać. Początkowo w drugim secie rywale szli łeb w łeb, aż wreszcie blok Marcina Kani przyniósł przełamanie i prowadzenie LUK-u 7:10. Dwa kolejne asy serwisowe Kewina Sasaka przyniosły wyrównanie. Wynik utrzymywał się w okolicach remisu z lekką przewagą gości, która wzrosła po asie serwisowym Ferreiry do trzech punktów – było 12:15. Ten set falował, pomylił się Tobias Brand i goście mieli już tylko punkt więcej.  Do remisu doprowadził skutecznym atakiem Kewin Sasak, a po kolejnym nieudanym ataku Branda „lwy” po raz pierwszy od dawna były na czele. Gra toczyła się na przewagi, a partię zakończył fantastycznym asem Karol Urbanowicz.

W trzecim secie bardzo długo rywale punktowali bardzo równo, aż wreszcie atak Damiana Schulza dał prowadzenie gościom, 7:9. Wreszcie zaczął funkcjonować gdański blok – po akcji Patryka Niemca było już tylko 11:12. Niestety, goście powiększali przewagę i było już 15:18. Blok Martineza dał „lwom” nadzieję, ale niewiele to dało, przewaga lublinian wzrosła do czterech punktów. Wówczas na boisku po raz pierwszy pojawił się Piotr Orczyk i Trefl złapał kontakt. To nie wystarczyło, goście okazali się lepsi w trzecim secie wygrywając 25:22 – to oznaczało, że Bogdanka LUK Lublin zakończył sezon 2023/24 PlusLigi na piątym miejscu, a Trefl na szóstym.

Kolejny set toczył się już w rezerwowych składach. „Lwy” wprowadziły do gry Dawida Pawluna, Jakuba Potempę, Dawida Pruszkowskiego i Wojciecha Więcławskiego i wtedy zaczęły odrabiać straty – po serwisie ostatniego z wymienionych zawodników, był remis po 14. Od tej pory to goście zaczęli dominować, ostatecznie wygrali tego seta 25:17 i cały mecz 3:1.

To był ostatni ligowy mecz tego sezonu dla Trefla Gdańsk, który finiszuje ostatecznie na szóstym miejscu w PlusLidze. W czwartek o godz. 18 będzie okazja pożegnać się z zawodnikami „lwów” podczas dorocznego meczu kibiców z siatkarzami, które odbędzie się w sali treningowej ERGO ARENY. W sprawie szczegółów tego wydarzenia śledźcie media społecznościowe Trefla Gdańsk.