Sobota z siatkarskimi emocjami w ERGO ARENIE! Trefl Gdańsk vs Stal Nysa
Kup bilet
08 październik

Czas na domową inaugurację sezonu! W niedzielę o 14:45 starcie z Aluronem CMC Wartą Zawiercie

W niedzielę o godz. 14:45 Trefl Gdańsk rozegra w ERGO ARENIE pierwsze domowe starcie w sezonie 2021/2022. Gdańszczanie podejmą przed własną publicznością Aluron CMC Wartę Zawiercie, czyli zespół, który przed obecnymi rozgrywkami wzmocnili m.in. Facundo Conte, Dawid Konarski, czy Uroš Kovačević. Już teraz wiadomo, że po rocznej przerwie w hali zamelduje się co najmniej trzy tysiące kibiców, a sprzedaż biletów wciąż trwa. Wejściówki w cenach od 10 do 35 zł czekają na gdanskielwy.pl.

Przed siatkarzami Trefla Gdańsk domowa inauguracja sezonu. W pierwszym meczu przed własną publicznością „gdańskie lwy” Michała Winiarskiego podejmą zespół Aluronu CMC Warty Zawiercie, prowadzony przez Igora Kolakoivcia. Zespół zawiercian przed sezonem 2021/2022 przeprowadził wiele zmian w składzie. Do drużyny dołączyło aż ośmiu nowych siatkarzy. Ogromnym wzmocnieniem niedzielnego rywala Trefla jest przyjmujący Facundo Conte, brązowy medalista tegorocznych igrzysk olimpijskich. Ponadto „Jurajskimi Rycerzami” zostali także Serb Uroš Kovačević, który miniony sezon zakończył mistrzostwem Chin, portugalski rozgrywający Miguel Tavares, dwukrotny mistrz świata Dawid Konarski oraz Miłosz Zniszczoł, Wiktor Rajsner, Bartosz Makoś i Michał Szalacha. W pierwszym meczu nowego sezonu zawiercianie podejmowali Ślepsk Malow Suwałki. Aluron CMC pewnie wygrał 3:1, a najlepszym zawodnikiem tego spotkania został Kovačević. Serb zdobył 25 punktów, notując ponad 50% skuteczności w ataku.

Do zawiercian dołączyli przed tym sezonem gracze światowej klasy, wielkie nazwiska. Nastawiamy się na ciężkie spotkanie, ponieważ już także w pierwszej ligowej kolejce Zawiercie pokazało moc, zgarniając pełną pulę. Z pewnością będzie to trudny mecz – mówi atakujący gdańszczan Kewin Sasak.

Trefl Gdańsk, w którym w sezonie 2021/2022 oglądamy dwie nowe twarze – mistrza Polski Lukasa Kampę oraz plusligowego debiutanta Patryka Łabę, w pierwszym meczu obecnych rozgrywek zdobył 1 punkt, dzieląc się „oczkami” z GKS-em Katowice. W meczu na Śląsku w pierwszych dwóch setach prowadzili gospodarze, ale „gdańskie lwy” doprowadziły do tie-breaka, zapewniając kibicom jak zawsze sporo emocji. W pierwszym domowym meczu nowego sezonu gdańszczanie oczywiście będą walczyć o każdą piłkę, chcąc sprawić kibicom jak najwięcej radości. – W Katowicach zaczęliśmy kiepsko spotkanie, ale później zaczęliśmy się rozkręcać. Niestety nie udało się zamknąć tego spotkania na 3:2 dla nas, ale tym bardziej mamy nadzieję, że w niedzielnym meczu będzie lepiej i na pewno będziemy starali się pokazać z jak najlepszej strony – mówi Sasak.

Trefl i Aluron CMC mierzyły się do tej pory ośmiokrotnie. Sześć razy wygrywał Trefl, a dwa razy zawiercianie. Obydwa zwycięstwa Aluronu CMC miały miejsce w sezonie 2018/2019, gdy gdańszczanie rywalizowali równolegle w PlusLidze i Lidze Mistrzów. Po zmianach kadrowych w Zawierciu zespół ten w tym sezonie może być jednak bardzo groźny. Tym bardziej gdańszczanom pomoże wsparcie żółto-czarnych kibiców. Publiczność wróci na ligowe starcia do ERGO ARENY po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Już teraz wiadomo, że na trybunach zamelduje się co najmniej trzy tysiące osób, a sprzedaż biletów wciąż trwa.

Pamiętam, że w moim pierwszym meczu w ERGO ARENIE wspierało nas ponad 5 tysięcy kibiców. Po ponad rocznym graniu przy zamkniętych trybunach mam ogromną nadzieję, że w niedzielę znów poczujemy tę moc i energię płynące od publiczności – mówi trener Michał Winiarski.

Bilety w cenach od 10 do 35 zł czekają na gdanskielwy.pl. Sprzedaż będzie prowadzona także stacjonarnie w kasie nr 4 w ERGO ARENIE. Kasa otwarta będzie w dniu meczu od godz. 11:00, a także w sobotę, przed meczem koszykarskiego Trefla Sopot, od 13:30 do 17:30. Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami Rady Ministrów w ERGO ARENIE udostępnione będzie 75% miejsc na trybunach, a do limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. By wejść do hali nie są wymagane ani certyfikat szczepienia, ani ujemny wynik testu. Wejściówki na inaugurację sezonu są w cenach od 10 zł (ulgowe w strefie zielonej) do 35 zł (normalne w gwarantującej najlepszy widok na boisko strefie czerwonej), a zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia. Tak jak w poprzednich latach, tak i w sezonie 2021/2022 została przygotowana także specjalna strefa dla rodzin – kibicując w sektorze nr 117, zlokalizowanym blisko kącika zabaw Trefla, za bilet dla dziecka do 13. roku życia zapłacimy jedynie 2 zł.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni