Do domowego meczu Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zostało
Kup bilet
20 wrz

Bilety na inaugurację sezonu już dostępne. W sobotę prezentacja drużyny w Forum Gdańsk

W niedzielę 2 października o godz. 17:30 siatkarze Trefla Gdańsk rozegrają w ERGO ARENIE pierwszy mecz sezonu 2022/2023. Z wielu powodów będzie to wyjątkowe wydarzenie, a przede wszystkim dlatego, że rywalem gdańszczan w tym spotkaniu będzie ukraiński zespół Barkom Każany Lwów. Proces dołączenia drużyny z Ukrainy do polskiej ligi został zainaugurowany już kilka lat temu. Jesienią 2021 r. pewne było, że klub ze Lwowa w sezonie 2022/2023 po raz pierwszy zagra w Polsce, a napaść Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. nie zmieniła tych planów. W drodze losowania terminarza sezonu 2022/2023 okazało się, że pierwszym meczem Barkomu Każany w polskiej PlusLidze będzie spotkanie w ERGO ARENIE z gdańskim Treflem. Ponadto domowa inauguracja sezonu gdańszczan zawsze oznacza ponadprzeciętną frekwencję, a mecz 2 października odbędzie się także zaledwie dzień po zakończeniu w gdańsko-sopockiej hali fazy grupowej mistrzostw świata kobiet. Bilety na to wydarzenie są już dostępne w cenach od 10 do 39 zł na www.gdanskielwy.pl!

Trefl Gdańsk przygotowania do sezonu 2022/2023 rozpoczął 1 sierpnia. Przez ostatnie tygodnie gdańszczanie rozegrali już sześć meczów sparingowych, wygrywając cztery z nich, a w jednym odnieśli nietypowy jak dla siatkówki remis. Ostatnie dwa tygodnie przed inauguracją rozgrywek oznaczają jeszcze dwa mecze kontrolne, prezentację drużyny i ostatnie treningi przed pierwszym meczem. To też czas, gdy do sezonu mogą się szykować kibice – na www.gdanskielwy.pl ruszyła sprzedaż biletów na spotkanie z Barkomem Każany Lwów, a w klubowym sklepie z gadżetami na www.sklep.treflgdansk.pl czeka dziesięcioprocentowa zniżka na cały asortyment z kodem INAUGURACJA. Mecz 2 października z Barkomem Każany Lwów będzie wyjątkowym wydarzeniem. W drodze losowania terminarza na sezon 2022/2023 okazało się, że pierwszym spotkaniem Ukraińców w polskiej PlusLidze będzie właśnie wydarzenie w Gdańsku. Z tego powodu temu sportowemu pojedynkowi będzie towarzyszyć wyjątkowa, polsko-ukraińska oprawa. Inauguracyjne mecze w ERGO ARENIE cieszą się zawsze również ponadprzeciętną frekwencją i wspaniałą atmosferą. Pomimo późnej godziny spotkania przy boisku będą też czekać atrakcje dla najmłodszych, takie jak dmuchaniec Polsat Plus Areny Gdańsk, czy kącik zabaw Trefla. Gdańszczanie zanim wyjdą na boisko głównej hali ERGO ARENY rozegrają jeszcze dwa spotkania kontrolne. Dziś sparują i wspólnie trenują w Bydgoszczy z BKS-em Proline Visłą, a w środę 28 września o 18:30 zagrają w Toruniu z CUK Aniołami. Z koeli w najbliższą sobotę „gdańskie lwy” spotkają się z kibicami w Forum Gdańsk. Siatkarze będą czekać na swoich fanów i mieszkańców Pomorza o godz. 14 na mostku na poziomie 0. Wydarzenie zaplanowano do godz. 15:30, a oprócz przedstawienia już kompletnego składu „gdańskich lwów” na sezon 2022/2023, zaprezentowania nowych strojów meczowych, czy czasu na zdjęcia i autografy, będzie to też świetna okazja do lepszego poznania struktur młodzieżowych gdańskiego klubu.

Wejściówki na inaugurację sezonu czekają w cenach od 10 (ulgowe w strefie zielonej) do 39 zł (normalne w gwarantującej najlepszy widok na boisko strefie czerwonej), a zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia. Tak jak w poprzednich latach, tak i w sezonie 2022/2023 została przygotowana także specjalna strefa dla rodzin – kibicując w sektorze nr 117, zlokalizowanym blisko kącika zabaw Trefla, za bilet dla dziecka do 13. roku życia zapłacimy jedynie 2 zł. Z takiej samej stawki – 2 zł za bilet – mogą korzystać grupy szkolne (zgłoszenia grup szkolnych przyjmuje Wiktor Jaroni – w.jaroni@sport.trefl.com. 1 opiekun na 14 uczniów ma wstęp darmowy).

Z kolei w sektorach 106 i 122 przygotowane jest 200 miejsc dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca.

 

Wyniki ostatnich meczów sparingowych i plany na najbliższe tygodnie Trefla Gdańsk:

3 września, Świdnik, Trefl Gdańsk vs Polski Cukier Avia Świdnik 3:0

4 września, Świdnik, Trefl Gdańsk vs Projekt Warszawa, 2:3

9 września, Olsztynek, Trefl Gdańsk vs Indykpol AZS Olsztyn, 3:0 (plus trenerzy postanowili rozegrać dodatkowy, czwarty set, zakończony wygraną olsztynian)

10 września, Olsztynek, Trefl Gdańsk vs Indykpol AZS Olsztyn, 2:2 (trenerzy postanowili zakończyć mecz remisem)

15 września, Suwałki, Trefl Gdańsk vs Cerrad Enea Czarni Radom, 3:1

16 września, Suwałki, Trefl Gdańsk vs Indykpol AZS Olsztyn, 3:0

20 września, Bydgoszcz, Trefl Gdańsk vs BKS Visła Proline Bydgoszcz, 4:1 (mimo wygranej Trefla 3:1 trenerzy zdecydowali rozegrać jeszcze jeden set)

24 września, godz. 14:00, Forum Gdańsk, prezentacja drużyny

28 września, Toruń, Trefl Gdańsk vs CUK Anioły Toruń

2 października, 17:30, ERGO ARENA, Trefl Gdańsk vs Barkom Każany Lwów, inauguracja sezonu

6 października, 21:00, Suwałki, Ślepsk Malow Suwałki vs Trefl Gdańsk, pierwszy mecz wyjazdowy

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni