Mikołajkowy mecz: Trefl Gdańsk vs GKS Katowice
Kup bilet
25 wrz

„Gdańskie lwy” zaprezentowały się kibicom

Tydzień przed inauguracją PlusLigi Trefl Gdańsk zaprezentował się kibicom w przestrzeniach Forum Gdańsk. Wydarzeniu towarzyszyło oczywiście dużo pozytywnej energii, a także można z niego wyciągnąć jeden wniosek – wszyscy wyczekują już pierwszego meczu, który gdańszczanie rozegrają w niedzielę 2 października o 17:30 w ERGO ARENIE z Barkomem Każany Lwów.

Trefl Gdańsk już po raz czwarty spotkał się przed sezonem z Kibicami w Forum Gdańsk na historycznym mostku. Tak jak i w poprzednich latach, tak i tym razem to wyjątkowe miejsce wypełniło się siatkarskimi fanami, a odwiedzający sklepy oglądali prezentację także z wyższych pięter Forum. Spotkanie z pomorską publicznością rozpoczęło się od przedstawienia struktur młodzieżowych Trefla Gdańsk. Sezon 2022/2023 będzie bowiem pierwszym, w którym wychowankowie lub zawodnicy, który grali wcześniej w strukturach klubu będą stanowili aż 1/3 składu pierwszego zespołu. Co więcej, dla gdańskiej młodzieży minione lato było niezwykle udane. Na początku lipca dwie drużyny minisiatkówki Trefla Gdańsk – „trójka” i „czwórka” – stanęły na podium ogólnopolskiego finału Kinder Joy of Moving, zdobywając odpowiednio brąz i złoto. Chwilę później Dawid Pruszkowski i Karol Urbanowicz zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy U22. Ten drugi zawodnik tego lata stał się też pierwszym siatkarzem urodzonym w XXI wieku i powołanym przez trenera Nikolę Grbicia do seniorskiej reprezentacji Polski.

Budowane od początku istnienia klubu struktury młodzieżowe dają coraz lepsze rezultaty, więc by kibice mogli lepiej je poznać, w Forum zameldowali się przedstawiciele poszczególnych drużyn. Najpierw na mostku pojawili się zawodnicy minisiatkówki, czyli chłopcy w wieku 7-12 lat. Reprezentowali ich Rafał Pączek, Oliwier Zenio i Łukasz Malek oraz trener Oskar Janiszewski. Zaraz za nimi na scenę weszli młodzicy, czyli młodzi adepci siatkówki uczęszczający do 7. i 8. klasy szkoły podstawowej. Tę kategorię wiekową reprezentowali Kamil Kuras, Adam Potempa i Arkadiusz Wlazły, czyli syn kapitana „gdańskich lwów” i legendy polskiej siatkówki. Następnie kibicom dali się poznać juniorzy młodsi i starsi, czyli uczniowie odpowiednio 1. i 2. oraz 3. i 4. klas liceum. Przed treflową publicznością stanęli Patryk Rodek, Jakub Potempa i Igor Nurkiewicz oraz Kacper Myśków, Marcel Kapuściński i Michał Grzyb. Ten ostatni to oczywiście syn byłego kapitana Trefla Gdańsk, Wojtka Grzyba. – Przy tej okazji chciałbym podkreślić, że Trefl Gdańsk jest jednym z nielicznych przykładów w PlusLidze, gdzie struktury szkolenia młodzieży mamy w pełni w klubie. Realizujemy tym samym wizję naszego założyciela, Pana Kazimierza Wierzbickiego, by równolegle z prowadzeniem drużyny seniorów rozbudowywać struktury młodzieżowe. To jest możliwe oczywiście dzięki wsparciu firmy Trefl oraz naszego miasta-gospodarza i jednocześnie Partnera Strategicznego, Miasta Gdańsk. Patrząc na tych chłopaków jesteśmy niezwykle dumni z owoców naszej wspólnej pracy. Chciałbym podziękować także trenerom, którzy zdecydowanie poświęcają się temu, co robią, a ich świetna praca owocuje zarówno wychowywaniem takich perełek, jak ci zawodnicy, którzy po treflowym szkoleniu są już w zespole seniorów, jak i wieloma medalami na poziomie młodzieżowym, czy powołaniami do kadr narodowych w poszczególnych kategoriach wiekowych – mówił Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

 

Po prezentacji drużyn młodzieżowych przyszedł czas na danie główne, czyli poznanie nowych twarzy pierwszej drużyny Trefla Gdańsk. Zanim na mostku pojawiły się „gdańskie lwy” o miłości Gdańska do siatkówki i wyjątkowych gdańskich kibicach mówił Wiceprezydent Miasta Gdańsk Piotr Borawski, który życzył wszystkim także jak najbardziej udanego sezonu. – Miasto Gdańsk od wielu, wielu lat jest dumnym partnerem drużyny Trefla Gdańsk. Każdy nowy sezon niesie za sobą nadzieje. W naszym mieście to są nadzieje związane z wychowankami klubu, którzy są naszą dumą. W pierwszej drużynie mamy już bardzo wielu wychowanków, na czele z Karolem Urbanowiczem, który wiosną przyniósł nam ogromną radość, debiutując w seniorskiej reprezentacji Polski. Nasza wielka duma to także Lwi Kibice. Najwspanialsi kibice w Polsce, kibice, którzy w zeszłym sezonie stworzyli tak fenomenalną atmosferę, że pięć meczów z najwyższą frekwencją w PlusLidze to były mecze Trefla Gdańsk w ERGO ARENIE – mówił Wiceprezydent Miasta Gdańska Piotr Borawski.

Chwilę później na scenie pojawił się już pierwszy zawodnik. Z powodu nagłej sytuacji rodzinnej w Forum nie mógł być obecny grający z numerem 1 Janusz Gałązka, więc prezentację otworzył kapitan zespołu Mariusz Wlazły. Każdy zawodnik witając się z kibicami odpowiadał także na pytania, a Mariusz oczywiście został zapytany o to, czy jest już studentem drugiego roku Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Kapitan Trefla pochwalił się, że pomimo iż nie wszystko udało się zaliczyć w pierwszych terminach, jest już na drugim roku. Następnie kibice poznali dwie nowe twarze Trefla – Jana Martineza Franchiego i Luke’a Perry’ego. Następnie byli to kolejno powracający do Trefla Gdańsk Patryk Niemiec, grający wcześniej w strukturach młodzieżowych Trefla Jakub Czerwiński, libero Dawid Pruszkowski, również występujący wcześniej w treflowej młodzieży Aliaksei Nasevich oraz czołowy atakujący minionego sezonu PlusLigi Bartłomiej Bołądź. Mała zmiana w sposobie prezentacji nastąpiła przy Lukasie Kampie. Rozgrywający, tak jak i dwoje przyjmujących Mikołaj Sawicki i Piotr Orczyk, z powodu przeziębienia nie mógł być obecny w Forum Gdańsk, ale połączył się z kibicami w transmisji live na Instagramie. Duże oklaski wchodząc na mostek otrzymał Karol Urbanowicz, którego w czerwcu Lwi Kibice mogli oglądać w meczach Ligi Narodów. Prezentację zawodników zamykali Kamil Droszyński i Jordan Zaleszczyk, a chwilę później na scenie pojawił się sztab szkoleniowy „gdańskich lwów”. Trener Juricić z kibicami przywitał się po polsku, ponieważ zgodnie z zapowiedziami z początku okresu przygotowawczego chce jak najlepiej opanować nasz język. O drugim domu, jakim jest Gdańsk mówił wracający do Trefla asystent szkoleniowca Karol Rędzioch. W Forum obecni byli także oczywiście drugi asystent trenera Dominik Pomsyk, trener przygotowania fizycznego Wojciech Bańbuła, fizjoterapeuta Piotr Ślugajski oraz kierownik drużyny Michał Kardasz.

Zanim nadszedł czas na autografy omówione zostały jeszcze stroje meczowe gdańszczan. Zawodnicy w sobotę byli bowiem obecni w nowych jasnych koszulkach. – Lew w tym sezonie jest bursztynowy, bowiem bursztyn to symbol zarówno naszego miasta-gospodarza – Gdańska – jak i pozytywnej energii, a z niej słynie nasz klub. Bursztyn to też symbol początku, a taki będzie sezon 2022/2023, gdy w drużynie zmienia się 10 zawodników oraz stery obejmuje nowy trener. Z tyłu pojawia się złota linia miasta znad Motławy, ponieważ jesteśmy dumni, że możemy reprezentować tak wspaniałe miasto, jakim jest Gdańsk, a na kołnierzyku, tak jak w poprzednich sezonach, widnieje zaczerpnięte z herbu Gdańska ‚Nec temere, nec timide’, czyli odważnie, ale z pokorą. Do tego bursztynowy rękawek, podwójny kołnierzyk i oczywiście hasła #pozytywneemocje oraz #gdańskielwy na bocznych pasach – mówiła w Forum Justyna Gdowska, kierownik marketingu Trefla Gdańsk. – Libero, tak jak i w poprzednich latach, będą grać z kolei w strojach dedykowanych naszemu Sponsorowi Tytularnemu, firmie Trefl. W domu w zielonych strojach promujących Rodzinę Treflików, a na wyjazdach w żółtych koszulkach przygotowanych w motywy nowej gry Trefla – Vabang – dodała Gdowska.

Po prezentacji strojów nadszedł czas na zdjęcia i autografy, a do kilku szczęśliwców powędrowały także puzzle i gry marki Trefl. Dużą uwagę kibiców przykuła także wystawa, którą gdańszczanie przygotowali w Forum Gdańsk z okazji inauguracji sezonu. Na pierwszym piętrze Forum na balkonie eksponowane są wszystkie zdobyte do tej pory przez Trefla trofea w ramach rozgrywek PlusLigi, Pucharu Polski i Superpucharu. Tym samym gdański klub podkreśla, że nowy sezon ligowy startuje lada moment. Pierwszy mecz sezonu 2022/0223 Trefl Gdańsk rozegra już za tydzień, w niedzielę 2 października o 17:30 w ERGO ARENIE. Rywalem gdańszczan będzie wyjątkowy beniaminek PlusLigi, ukraiński zespół Barkom Każany Lwów. Bilety na to spotkanie, jak i całosezonowe karnety, czekają na www.gdanskielwy.pl. Ceny wejściówek wynoszą od 10 do 39 zł.

Galeria z wydarzenia – https://treflgdansk.pl/multimedia/prezentacja-druzyny-w-forum-gdansk-3/.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni