Inauguracja sezonu 2022/2023! Trefl Gdańsk vs Barkom Każany Lwów, ERGO ARENA
Kup bilet
19 wrz

“Gdańskie lwy” czwarte w międzynarodowym turnieju juniorów

Najstarsza drużyna żółto-czarnych młodzieżowców w niedzielę zakończyła dwudniowy turniej towarzyski, w którym zajęła czwarte miejsce. Najlepsi w Częstochowie okazali się siatkarze z Włoch.

Hala Sportowa Częstochowa była areną zmagań ośmiu drużyn juniorskich – czterech polskich i czterech zagranicznych – które od 17 do 18 września br. walczyły o zwycięstwo w Tauron Dystrybucja Volleyball Talents Cup Boys U-19. Drużyny podzielono na dwie grupy po dwa polskie i zagraniczne zespoły. Pierwszego dnia każdy z pojedynków trwał trzy sety, natomiast w niedzielę tradycyjnie – do trzech wygranych partii.

Trefl Gdańsk wygrał wszystkie mecze grupy A, pokonując kolejno Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 2:1, VC Olimpię Berlin oraz OK Vojvodinę Novi Sad po 3:0, a nagrody dla najlepszych zawodników tych spotkań trafiły odpowiednio w ręce Kamila Krasińskiego, Ziemowita Stacha i Piotra Kurasa.

Swoich pogromców “gdańskie lwy” znalazły dopiero w decydującej części zawodów. Najpierw w półfinale podopieczni Wojciecha Grzyba ulegli włoskiemu Diavoli Rosa Brugherio 1:3, który potem okazał się triumfatorem całej imprezy, a następnie musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy tym samym zrewanżowali się za sobotnią porażkę.

Posiłki graczom Trefla podczas całej imprezy zapewniła restauracja Boulangerie.

Wyniki turnieju:

grupa A
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Trefl Gdańsk 1:2 (20:25, 25:15, 19:25), MVP: Kamil Krasiński
OK Vojvodina Novi Sad – VC Olimpia Berlin 1:2 (22:25, 25:8, 23:25)
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – VC Olimpia Berlin 2:1 (25:22, 25:19, 21:25)
Trefl Gdańsk – OK Vojvodina Novi Sad 3:0 (25:21, 26:24, 25:22), MVP: Ziemowit Stach
VC Olimpia Berlin – Trefl Gdańsk 0:3 (21:25, 20:25, 15:25), MVP: Piotr Kuras
OK Vojvodina Novi Sad – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 2:1 (25:23, 18:25,25:23)

grupa B
Diavoli Rosa Brugherio – KS Metro Warszawa 2:1 (27:25, 21:25, 25:18)
SMS PZPS Spała – SSS Trencin 3:0 (25:10, 25:19, 25:19)
Diavoli Rosa Brugherio – SSS Trencin 3:0 (25:18, 25:19, 25:15)
KS Metro Warszawa – SMS PZPS Spała 0:3 (21:25, 23:25, 12:25)
SSS Trencin – KS Metro Warszawa 0:3 (22:25, 14:25, 19:25)
SMS PZPS Spała – Diavoli Rosa Brugherio 3:0 (25:17, 25:21, 25:23)

mecze o miejsca 5-8
OK Vojvodina Novi Sad – KS Metro Warszawa 0:3
VC Olimpia Berlin – SSS Trencin 3:0

półfinał I
Trefl Gdańsk – Diavoli Rosa Brugherio 1:3 (25:23, 16:25, 19:25, 16:25)

półfinał II
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – SMS PZPS Spała 0:3 (16:25, 18:25, 11:25)

mecz o 7. miejsce
OK Vojvodina Novi Sad – SSS Trencin

mecz o 5. miejsce
KS Metro Warszawa – VC Olimpia Berlin 3:1 (25:20, 25:12, 19:25, 25:23)

mecz o 3. miejsce
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Trefl Gdańsk 3:1 (25:20, 23:25, 25:15, 26:24)

mecz o 1. miejsce
SMS PZPS Spała – Diavoli Rosa Brugherio 3:1 (25:21, 23:25, 25:23, 26:24)

Klasyfikacja końcowa:
1. SMS PZPS Spała
2. Diavoli Rosa Brugherio
3. Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa
4. Trefl Gdańsk
5. KS Metro Warszawa
6. VC Olympia Berlin
7. OK Vojvodina Novi Sad
8. SŠŠ Trenčín

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni