MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Kup bilet
02 Gru

Zwycięstwo za pełną pulę w Będzinie!

Ponad dwie i pół godziny trwało w poniedziałkowy wieczór starcie MKS-u Będzin z Treflem Gdańsk. Trefl wygrał 3:1, ale aż dwie partie kończyły się na przewagi, a mecz był pełen wielkich emocji. Statuetka MVP powędrowała do atakującego Bartosza Filipiaka.

MKS Będzin – Trefl Gdańsk 1:3 (28:30, 25:22, 23:25, 27:29)

MKS Będzin: Gunia 6, Dryja 9, Pająk 1, Sobański 15, Faryna 27, Sossenheimer 10, Potera (libero) oraz Buczek 1, Ratajczak 3, Superlak 1

Trefl Gdańsk: Filipiak 19, Janusz, Schott 13, Halaba 21, Mordyl 1, Crer 14, Olenderek (libero) oraz Kozub 1, Jakubiszak, Sasak, Janikowski, Grzyb 6, Majcherski (libero)

MVP: Bartosz Filipiak

Liczby meczu:

7 – siedem punktów przewagi mieli już będzinianie w pierwszej partii poniedziałkowego spotkania. Mecz rozpoczął się nie po myśli gdańszczan i gospodarze prowadzili odpowiednio 17:10 i 19:12. Trefl jednak ani na chwilę nie przestał wierzyć w możliwość wygranej – skuteczne ataki Bartka Filipiaka, a także dobre zagrywki Pawła Halaby oraz jego as serwisowy na 21:23 w głównej mierze przyczyniły się do wyrównania stanu rywalizacji i ostatecznie zakończenia jej po walce na przewagi na korzyść „gdańskich lwów”. Kolejne sety także zaczynały się od prowadzenia będzinian, a także czwarta partia – zwycięska dla gdańszczan – kończyła się znów na przewagi. Obie drużyny nie wystrzegały się w tym starciu błędów własnych, ale obie też walczyły niezwykle zawzięcie.

14 – tyle punktów w poniedziałkowym starciu zdobył Pablo Crer, który w ataku zanotował aż 91% skuteczności. Środkowy obok powracającego na ligowe parkiety Pawła Halaby i MVP starcia Bartka Filipiaka był najczęściej punktującym spośród „gdańskich lwów”. Ważną rolę w poniedziałkowym meczu odegrał także Łukasz Kozub, który świetnie dystrybuował piłkę między graczami Trefla.

43 – już 43 godziny po meczu z MKS-em rozpocznie się kolejne ligowe starcie gdańszczan. Prosto z Będzina Trefl udaje się bowiem do Zawiercia (35 km dalej), gdzie w środę o godz. 18:00 zmierzy się z tamtejszym Aluronem Virtu CMC. Transmisja tego meczu w Polsacie Sport Extra. Co ciekawe trener zawiercian Mark Lebedew poniedziałkowy bój gdańszczan oglądał z trybun hali.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie naszego patrona medialnego trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/MKS-Bedzin-Trefl-Gdansk-1-3-Ponad-25-godzinny-boj-siatkarzy-zwycieski-n140191.html.

Najbliższe domowy mecz Trefl rozegra w niedzielę 8 grudnia. „Gdańskie lwy” podejmą w ERGO ARENIE o godz. 12:30 Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle! Bilety na to starcie są dostępne na www.gdanskielwy.pl.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni