Zwycięstwo w pierwszym starciu ćwierćfinałowym!

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 1:3 (25:14, 21:25, 23:25, 14:25)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj 16, Kosok 6, Derocco 11, Kampa 3, Sobala 3, Oliva 20, Popiwczak (libero) oraz Boruch, Quiroga 1

Trefl Gdańsk: Nowakowski 6, Grzyb 10, Sanders 1, Schulz 25, Szalpuk 14, Mika 9, Olenderek (libero) oraz Ferens, Jakubiszak, Niemiec, Kozłowski, Majcherski (libero)

MVP: Damian Schulz

Liczby meczu:

5 – tyle punktowych bloków zanotował w środowym meczu Wojciech Grzyb. Doświadczony środkowy atakował ze skutecznością 71%.

9 – dziewiątą statuetkę MVP w tym sezonie otrzymał dziś Damian Schulz. „Bocian” pokazał się ze świetnej strony, zdobywając 25 punktów i notując 61% skuteczności w ataku. Z dorobkiem dziewięciu nagród Damian lideruje w ligowym rankingu MVP, a także pobił wynik Murphy’ego Troya z sezonu 2014/2015 i jest najczęściej wyróżnianym graczem w historii występów Trefla Gdańsk w najwyższej klasie rozgrywkowej.

14 – w pierwszym secie gospodarze, a w ostatnim Trefl Gdańsk – do 14 pokonali rywali. Gdańszczanie źle rozpoczęli mecz, popełniając wiele błędów i nie byli w stanie w pierwszej partii dogonić jastrzębian, którzy już na początku osiągnęli wysokie prowadzenie 6:1. Od drugiego seta gra drużyny Andrei Anastasiego wyglądała już jednak zupełnie inaczej, a w czwartej partii żółto-czarni odpłacili się gospodarzom dokładnie taką samą przewagą na koniec seta.

16 – choć kapitan Mateusz Mika przed pierwszym ćwierćfinałowym starciem mówił, że teraz seria 15 zwycięstw to już historia i otwiera się zupełnie nowy rozdział, trzeba odnotować, że „gdańskie lwy” triumfowały dziś po raz 16 z rzędu.

20 – o godzinie 20 rozpocznie się w najbliższą sobotę drugie starcie ćwierćfinałowe, tym razem rozgrywane przed własną publicznością. Trefl podejmie jastrzębian w Gdynia Arenie, więc radzimy nie zwlekać z zakupem biletów – hala może pomieścić około czterech tysięcy osób.

Bilety na drugie starcie ćwierćfinałowe, w którym gdańszczanie mogą zagwarantować sobie awans do półfinału, czekają w cenach od 15 do 40 zł na www.gdanskielwy.pl