MECZ BEZ KIBICÓW, POLSAT SPORT EXTRA Cuprum Lubin vs Trefl Gdańsk
Kup bilet
14 Cze

Volleyball Performance – trener przygotowania fizycznego Trefla Gdańsk Wojciech Bańbuła dzieli się wiedzą

Wojciech Bańbuła, trener przygotowania fizycznego Trefla Gdańsk, od lat prowadzi swój projekt Volleyball Performance. Do tej pory szkoleniowiec dzielił się swoimi doświadczeniami przede wszystkim za pomocą mediów społecznościowych, a za trzy tygodnie – na początku lipca – zorganizuje w ERGO ARENIE swoje pierwsze szkolenie dla innych trenerów, a także zawodników. – Będzie to dwudniowe szkolenie i każdego dnia poruszymy cztery bloki tematyczne – dwa z teorii i dwa z praktyki – mówi Wojciech Bańbuła. Po wszelkie szczegóły zapraszamy na https://www.facebook.com/events/1142092729466516/.

Będzie to dwudniowe szkolenie i każdego dnia poruszymy cztery bloki tematyczne – dwa z teorii i dwa z praktyki. Główne tematy to siatkówka w liczbach – uważam, że najpierw trzeba opowiedzieć o dyscyplinie – a także analiza i programowanie treningowe z dużym uwzględnieniem indywidualizacji – mówi Wojciech Bańbuła. – Indywidualizacji zarówno krótkofalowej, czyli przygotowywanie zawodnika do turnieju, czy cyklu meczów, a także długofalowej, czyli rocznej lub nawet kilkusezonowej – dodaje szkoleniowiec. Wojciech Bańbuła jako trener przygotowania fizycznego pracował w sztabach m.in. Andrei Anastasiego, Marka Lebedewa, Ferdinando DeGiorgiego, a obecnie współpracuje z Michałem Winiarskim. Podczas szkolenia będzie się więc dzielił także wiedzą zdobytą dzięki pracy z tymi szkoleniowcami. – Kolejny temat to zagadnienie, które jest takim tematem tabu w siatkówce, czyli trening kondycyjny. Przedstawię moją opinię na ten temat oraz opinię trenerów, z którymi pracowałem przez ostatnie lata. Co robić, a czego zdecydowanie nie robić – mówi Bańbuła. Co ciekawe, prezenterami ćwiczeń rekomendowanych przez Wojciecha Bańbułę będą zawodnicy plusligowi. Ostatni blok tematyczny dotyczyć będzie z kolei treningu opartego o pomiar prędkości w ruchu. – Ostatni blok tematyczny, najbliższy mi w ostatnim czasie, to velocity based training. Jest to trening oparty o pomiar prędkości w ruchu. Jest to całkiem nowa koncepcja na polskim rynku, w szczególności w piłce siatkowej. Pokażę ogólne zasady tej pracy – w jaki sposób przygotowywać trening, czym się sugerować, jak to wpływa na pracę zawodników oraz oczywiście jakie daje efekty – mówi Bańbuła.

Podczas dwudniowego szkolenia jego uczestniczy czas będą spędzać głównie w siłowni oraz sali treningowej ERGO ARENY, ale doświadczeniami wymieniać się będą także w sali konferencyjnej. – Zapowiada się także bardzo ciekawy panel dyskusyjny, ponieważ będzie kilku uznanych w Polsce trenerów. Myślę, że taka wymiana doświadczeń, otwarty panel dyskusyjny z możliwością zadawania pytań, to kolejny plus tego szkolenia – mówi Bańbuła.

Szkolenie dedykowane jest zarówno trenerom przygotowania fizycznego, jak i ogólnie trenerom siatkówki i samym zawodnikom. – Poziom będzie na tyle zróżnicowany, by ze szkolenia praktyczną wiedzę wynieść mogli zarówno trenerzy przygotowania fizycznego, jak również trenerzy siatkówki, fizjoterapeuci oraz wszyscy pracujący z młodymi pokoleniami siatkarzy, czyli nauczyciele lub trenerzy w szkolnych ośrodkach sportowych. A także szczególnie zawodnicy, zarówno siatkówki halowej, jak i plażowej – mówi Bańbuła.

Wszelkie szczegółowe informacje o szkoleniu można znaleźć tutaj – https://www.facebook.com/events/1142092729466516/.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni