MECZ BEZ KIBICÓW, POLSAT SPORT EXTRA Cuprum Lubin vs Trefl Gdańsk
Kup bilet
24 Cze

Na początku sierpnia Trefl Gdańsk zagra w Letnim Grand Prix

W sobotę 1 sierpnia Trefl Gdańsk zmierzy się z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa, Cuprum Lubin i BKS-em Visłą Bydgoszcz, ale… na plaży! Polska Liga Siatkówki przygotowała bowiem nową formułę rozgrywek – Letnie Grand Prix. Turniej finałowy tych zmagań odbędzie się w weekend 7-9 sierpnia na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk, a wszystkie mecze transmitowane będą w sportowych kanałach telewizji Polsat.

Główną ideą stworzenia Letniej Ligi w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn był szybszy powrót ligowej siatkówki, przypomnienie o niej kibicom. Już wcześniej zdecydowano także się przyspieszyć start wszystkich rozgrywek pod egidą PLS, a dodatkowo nowy sezon promować już w wakacje, poprzez turniej rozgrywany na piachu. Rozgrywki Grand Prix PLS potrwają przez trzy weekendy. 16 drużyn z PlusLigi oraz TAURON 1. Ligi podzielono na 4 grupy, a każda z ekip zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym (czyli w praktyce zajmie to tylko dzień gry). Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w turnieju finałowym (7-9 sierpnia), który odbędzie się na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk.

W składzie każdej z drużyn znajdzie się od czterech do ośmiu zawodników, a jednocześnie na boisku występować będzie czworo graczy. Zasady gry będą identyczne jak w siatkówce halowej (z tym, że każda z 4 osób może atakować), a halowe wymiary będzie miało także boisko.

Trefl Gdańsk w turnieju eliminacyjnym zmierzy się w sobotę 1 sierpnia w Warszawie na boiskach Monta Beach Volley Club. „Gdańskie lwy” w grupie będą rywalizować z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa, Cuprum Lubin i BKS-em Visłą Bydgoszcz, a do finałowych zmagań awansują dwie z czterech ekip. W pozostałych grupach walczyć będą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, BBTS Bielsko-Biała, GKS Katowice i Asseco Resovia Rzeszów 25 lipca na boiskach kompleksu sportowego Wanda Kraków, również w stolicy Małopolski 26 lipca zmierzą się Jastrzębski Węgiel, Stal Nysa, Aluron Virtu CMC Zawiercie i MKS Będzin, a w Warszawie dzień po gdańszczanach (w niedzielę 2 sierpnia) grać będą PGE Skra Bełchatów, APP KRISPOL Września, Indykpol AZS Olsztyn oraz Ślepsk Malow Suwałki.

Wszystkie mecze transmitowane będą w sportowych kanałach telewizji Polsat.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni