Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
14 cze

Trefl Gdańsk z kompletem finalistów młodzieżowych mistrzostw Polski

Młodzicy Oskara Janiszewskiego i Ariela Fijoła nie mieli sobie równych podczas półfinałowego turnieju mistrzostw Polski, którego byli gospodarzem. Wygrali każde spotkanie bez straty seta i z pierwszego miejsca zameldowali się w najlepszej ósemce w kraju. Tym samym po raz pierwszy w historii wszystkie młodzieżowe drużyny wywalczyły awans do finałowej rozgrywki – wcześniej do juniorów i juniorów młodszych dołączyły także zespoły minisiatkówki w kategorii “dwójek”, “trójek” i “czwórek”.

Przed dwa dni hala gdańskiego IV Liceum Ogólnokształcącego była areną zmagań jednego z czterech półfinałowych turniejów mistrzostw kraju w kategorii młodzików. Od 12 do 13 czerwca “gdańskie lwy” walczyły o przepustkę do najważniejszego etapu razem z BAS-em Białystok, RCS-em Czarnymi Radom oraz IUKS-em Jedynką Poznań.

We wszystkich spotkaniach żółto-czarni grali solidnie, narzucając rywalom swój rytm gry. W każdym z pojedynków wyrównana walka toczyła się jedynie na początku setów, potem mistrzowie Pomorza odskakiwali. Mocne zagrywki posyłali na drugą stronę siatki m.in. Jakub Potempa, Oskar Kurpiński, Patryk Rodek, Ryszard Sałata czy Oliwier Winiarski, przeciwnicy mieli problemy z przyjęciem i wyprowadzeniem ataku, co gdańszczanie wykorzystywali, zdobywając punkty blokiem bądź z kontr.

Gospodarze już w sobotę zapewnili sobie awans do najlepszej ósemki, pewnie wygrywając z Białymstokiem i Radomiem. Drugim finalistą został zespół z Poznania i to z nim dzień później podopieczni Oskara Janiszewskiego i Ariela Fijoła zagrali o wyjście z grupy z pierwszego miejsca. W niedzielne popołudnie scenariusz z poprzednich starć się powtórzył i z czystym kontem siatkarze Trefla triumfowali w całym turnieju.

Podczas imprezy zmaganiom młodych graczy przyglądał się Ryszard Czarnecki, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który nagrodził najlepszych zawodników sobotnich porannych meczów, a dodatkowo wręczył upominki wszystkim uczestnikom półfinału.

Finał z udziałem ośmiu najlepszych drużyn zaplanowany jest na wrzesień, a oprócz Trefla i IUKS-a Jedynki awans uzyskały ekipy: KS-u Metra Warszawa, SKPS-u Dunajca Nowy Sącz (grupa I), UMKS-u MOS-u Woli Warszawa, KS-u Lechii 1923 Tomaszów Mazowiecki (grupa III) oraz KS-u Energetyka Poznań, UKS-u Korala Wrocław (grupa IV).

 

Wyniki 1/2 mistrzostw Polski młodzików:
12.06
Trefl Gdańsk – BAS Białystok 2:0 (25:19, 25:11), MVP: Jakub Potempa
RCS Czarni Radom – IUKS Jedynka Poznań 1:2 (21:25, 25:20, 12:15), MVP: Patryk Mikulski
BAS Białystok – IUKS Jedynka Poznań 0:2 (14:25, 9:25), MVP: Sebastian Frąckowiak
Trefl Gdańsk – RCS Czarni Radom 2:0 (25:16, 25:13), MVP: Oliwier Winiarski

13.06
RCS Czarni Radom – BAS Białystok 2:1 (27:25, 22:25, 15:11), MVP: Jan Białkowski
Trefl Gdańsk – IUKS Jedynka Poznań 2:0 (25:20, 25:17), MVP: Patryk Rodek

Klasyfikacja końcowa 1/2 mistrzostw Polski młodzików:
1. Trefl Gdańsk – awans do finału MP
2. IUKS Jedynka Poznań – awans do finału MP
3. RCS Czarni Radom
4. BAS Białystok

MVP drużyny:
Trefl Gdańsk – Oliwier Winiarski
IUKS Jedynka Poznań – Piotr Wichłacz
RCS Czarni Radom – Jakub Wiszniewski
BAS Białystok – Kacper Dubiło

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni