MECZ O 5. MIEJSCE Trefl Gdańsk vs Asseco Resovia Rzeszów
Kup bilet
24 Kwi

Sport i edukacja idą w parze. W czerwcu nabory do klas siatkarskich Akademii Siatkówki Trefl Gdańsk

Nauka połączona ze sportowym rozwojem i spełnianiem pasji? Tak wygląda edukacja w klasach siatkarskich, w których o sportowe kształcenie dbają trenerzy UKS-u Akademii Siatkówki Trefl Gdańsk. W czerwcu odbędą się nabory dla przyszłych czwartoklasistów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6, a cały czas można zapisywać dzieci także na pozalekcyjne zajęcia minisiatkówki.

Trefl Gdańsk od samego początku istnienia dba o szkolenie siatkarskiego narybku, prowadząc zespoły młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Profilowane klasy w szkołach podstawowych to natomiast pierwszy etap siatkarskiego kształcenia, prowadzony pod skrzydłami UKS-u Akademii Siatkówki Trefl Gdańsk. W środę i sobotę 9 i 12 czerwca odbędą się nabory dla przyszłych czwartoklasistów – dziewczynek i chłopców – w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 do klas siatkarskich, a cały czas można także zapisywać dzieci na pozalekcyjne zajęcia minisiatkówki. Co istotne, do rozpoczęcia sportowej przygody nie są potrzebne żadne umiejętności siatkarskie, a tylko ogólna sprawność i chęć do uprawiania aktywności fizycznej. Edukacja połączona ze zwiększoną liczbą zajęć ruchowych, a także w późniejszym czasie nauką rywalizacji w zawodach, to świetny sposób na zdrowy rozwój dziecka.

Uczniowie, których mamy pod swoimi skrzydłami w klasach siatkarskich mają zwiększoną liczbę godzin wychowania fizycznego, zajęcia sportowe wypełniają 16 godzin tygodniowo. Podczas tych lekcji dbamy o rozwój fizyczny dzieci i uczymy siatkarskich podstaw, więc rozpoczynając przygodę z tym sportem w klasie czwartej nie są wymagane żadne siatkarskie umiejętności. Podczas naborów sprawdzamy tylko ogólną sprawność dzieci – mówi Paweł Deguć, jeden z trenerów Trefla Gdańsk i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6. – Edukacja w klasie sportowej dla dziewczynek i chłopców gwarantuje także bardzo dobre warunki zarówno do treningu, jak i nauki, ponieważ klasa jest zdecydowanie mniej liczna – jest w niej około 12 uczniów – dodaje Deguć.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 przy ul. Lawendowe Wzgórze 5 w Gdańsku jest jednym z głównych ośrodków Akademii. Testy sprawnościowe zostaną przeprowadzone w środę 9 czerwca o godzinie 17:00 oraz w sobotę 12 czerwca o 10:00 i należy na nie zabrać strój sportowy. Jedynym wymaganiem wobec kandydatów jest brak przeciwwskazań do uprawiania sportu.

Klasa o profilu mistrzostwa sportowego piłki siatkowej charakteryzuje się równo rozłożonym naciskiem na rozwój sportowy i edukację szkolną, co daje możliwość zrównoważonego rozwoju każdego ucznia. Klasa jest koedukacyjna i liczy około 12 osób, a za rozwój młodych siatkarek i siatkarzy odpowiadają trenerzy młodzieżowi Trefla Gdańsk, którzy w poprzednich sezonach wywalczyli z drużynami  m.in. wicemistrzostwo Polski młodzików, mistrzostwo Polski juniorów, mistrzostwo Pomorza kadetów, czy czołowe lokaty podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport – brązowy medal w kategorii „trójek” chłopców w 2019 roku wywalczył z podopiecznymi właśnie trener Paweł Deguć.

Bycie uczniem klasy o profilu siatkarskim daje możliwość późniejszej gry w młodzieżowych drużynach Trefla – młodzikach, juniorach młodszych i juniorach. Gra w tych zespołach może z kolei otworzyć ścieżkę kariery w profesjonalnej lidze siatkówki. Wychowankami Trefla Gdańsk, którzy grają na plusligowych parkietach są m.in. Karol Urbanowicz, Jordan Zaleszczyk, Seweryn Lipiński, Dawid Pruszkowski, Fabian Majcherski , Szymon Jakubiszak, Przemysław Stępień, Mateusz Czunkiewicz, czy Mustapha M’Baye.

Treningi minisiatkówki w ramach zajęć pozalekcyjnych są natomiast prowadzone zarówno w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Gdańsku, jak i w hali IV LO w Gdańsku przy ul. Na Zaspę. Wszelkich szczegółowych informacji na temat zajęć udzielają trenerzy Paweł Deguć (chłopcy w ZSP nr 6 oraz hali IV LO, tel. 509 592 585) oraz Adam Langner (dziewczynki w ZSP nr 6 oraz hali IV LO, tel. 793 462 927).

Uczniowie klasy siatkarskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 pokazywali ostatnio siatkarskie podstawy w ramach projektu „Sportowa ERGO ARENA”. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wideo i rozpoczęcia siatkarskiej przygody pod treflowymi skrzydłami!

 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni