MECZ O 5. MIEJSCE Trefl Gdańsk vs Asseco Resovia Rzeszów
Kup bilet
20 Kwi

Wojciech Bańbuła trenerem przygotowania fizycznego reprezentacji Polski

Trener przygotowania fizycznego Trefla Gdańsk Wojciech Bańbuła dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski. Bańbuła od wczoraj przebywa w Spale z zawodnikami, którzy rozpoczęli zgrupowanie i będzie odpowiadać za przygotowanie fizyczne biało-czerwonych do igrzysk olimpijskich. – Jak dotąd jest to moje największe siatkarskie wyzwanie – mówi Bańbuła.

Wojciech Bańbuła od trzech lat jest w sztabie szkoleniowym Trefla Gdańsk, lecz swoją pracę w roli trenera rozpoczął już w trakcie studiów, odpowiadając wówczas za przygotowanie motoryczne w UMKS-ie Kęczanin Kęty. Następnie współpracował z klubem Indykpol AZS Olsztyn, gdzie pełnił rolę zarówno trenera przygotowania fizycznego, jak i drugiego szkoleniowca. W kolejnych latach pracował w sztabach szkoleniowych Cerradu Enei Czarnych Radom, BBTS-u Bielsko-Biała, izraelskiego Maccabi Haifa oraz Jastrzębskiego Węgla, współpracując m.in. z Andreą Anastasim, Markiem Lebedewem, Ferdinando DeGiorgim, czy obecnie Michałem Winiarskim. W swojej karierze trenerskiej pracował także z kadrą narodową Izraela. Teraz dołącza do sztabu Vitala Heynena.

Do tej pory jest to największe wyzwanie w mojej przygodzie z siatkówką. Bardzo cieszę się z tego powołania, które, muszę przyznać, trochę mnie zaskoczyło. Pomimo tego, że akurat to ja znalazłem się w kadrze, uważam że jest to duży sukces całego sztabu szkoleniowego Trefla Gdańsk. To nasza wspólna praca przez te trzy lata dawała liczne rezultaty, a naszą wizytówką są forma i poziom sportowy zawodników, którzy tworzą ten klub. Właśnie te elementy zadecydowały o tym, że związek postawił na mnie. Bardzo chciałbym podziękować chłopakom z Trefla, ponieważ wiem jak wiele zależy od dobrych rekomendacji moich treningów. Na decyzję o powołaniu mnie jako trenera na pewno też miały wpływ oceny zawodników, z którymi współpracuję indywidualnie, czyli Bartka Kurka i Maćka Muzaja. Im również bardzo dziękuję, ponieważ też dołożyli cegiełkę do tego wszystkiego. Jestem wszystkim bardzo wdzięczny i bardzo się cieszę z tego, gdzie jestem – mówi Wojciech Bańbuła.

Pierwszym trenerem reprezentacji Polski  jest Vital Heynen, jego asystentami są  Michał Mieszko Gogol, Sebastian Pawlik i Paweł Woicki, a za przygotowanie fizyczne oprócz Wojciecha Bańbuły odpowiadać będzie także Jakub Gniado. Trener Trefla Gdańsk po raz pierwszy będzie współpracować z belgijskim szkoleniowcem.

Po raz pierwszy spotykam się na drodze zawodowej z Vitalem Heynenem. Rozmawialiśmy parę razy w przeszłości, witaliśmy się na turniejach reprezentacyjnych, kiedy jeszcze pracowałem z inną kadrą. W jednym sztabie będziemy pracować po raz pierwszy – dodaje Bańbuła.

Styl pracy Bańbuły znają nie tylko ci zawodnicy z reprezentacji, którzy grali w Treflu Gdańsk, ale także m.in. Bartosz Kurek. MVP mistrzostw świata współpracuje indywidualnie ze szkoleniowcem Trefla, ale nie jest jedynym zawodnikiem grającym za granicą, który korzysta z jego pomocy. Po zakończonej grze w drużynie Trefla Gdańsk swoją współpracę z Bańbułą kontynuuje grający obecnie w Sir Safety Perugii Maciej Muzaj.

Wojciech Bańbuła od lat prowadzi także swój projekt „Volleyball Performance”, gdzie poprzez profil na Instagramie i na Facebooku dzieli się swoim doświadczeniem i prezentuje kwestie przygotowania fizycznego w siatkówce. W lipcu zeszłego roku przeprowadził w ERGO ARENIE pierwsze szkolenie, które skierowane zostało zarówno do trenerów przygotowania fizycznego, jak i ogólnie trenerów  siatkówki i samych zawodników.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni