Mecz z Kibicami na zakończenie sezonu, sala treningowa ERGO ARENY
Kup bilet
02 sie

Siatkarze Trefla Gdańsk rozpoczęli okres przygotowawczy do sezonu 2022/2023

W poniedziałek 1 sierpnia siatkarze Trefla Gdańsk rozpoczęli okres przygotowawczy do nowego sezonu PlusLigi. Póki co gdańszczanie trenują bez graczy zagranicznych, a ich praca skupia się głównie na zajęciach w siłowni. – W pierwszym tygodniu treningów kładziemy nacisk głównie na pracę w siłowni, mniej na samą siatkówkę. Od drugiego tygodnia zwiększamy intensywność pracy, w trzecim tygodniu będzie już zdecydowanie więcej gry. Z tygodnia na tydzień chcemy podnosić poziom i się rozwijać – mówi trener Igor Juricić.

W poniedziałek treningi rozpoczęło 12-stu graczy – Janusz Gałązka, Mariusz Wlazły, Patryk Niemiec, Jakub Czerwiński, Dawid Pruszkowski, Aliaksei Nasevich, Bartłomiej Bołądź, Karol Urbanowicz, Mikołaj Sawicki, Piotr Orczyk, Kamil Droszyński, Jordan Zaleszczyk. Jako pierwszy z graczy zagranicznych do drużyny dołączy po 20 sierpnia libero Luke Perry, który do tej pory występował w rozgrywkach reprezentacyjnych z kadrą Australii. Jan Martinez Franchi jest w szerokiej kadrze Argentyny na mistrzostwa świata i klub czeka na powołania trenera Mendeza, od nich uzależniona będzie data przylotu przyjmującego, natomiast Lukas Kampa przygotowuje się do tej imprezy z reprezentacją Niemiec. Wrażenia polskich graczy, jak i chorwackiego trenera są po pierwszych dniach w Gdańsku znakomite. – Wszyscy mi mówili, że Trójmiasto to świetne miejsce, z bardzo otwartymi mieszkańcami. Potwierdzam, że zdecydowanie tak jest, a dodatkowo jestem też pod wrażeniem klubu, od pierwszego momentu czuję się tutaj świetnie, osoby pracujące w klubie są bardzo miłe, mam świetne warunki do pracy. Zobaczyłem już też Gdańsk, Sopot, a także Gdynię, to świetne miejsce do życia – mówi trener Juricić. A jak wyglądał pierwszy dzień „gdańskich lwów”? – Można powiedzieć, że dzisiejszy dzień był luźniejszy, mieliśmy także spotkanie z drużyną, podczas którego przedstawiłem zasady organizacyjne, plany na najbliższe tygodnie, cele na pierwszą część okresu przygotowawczego. Dziś był mój pierwszy kontakt z drużyną, więc mieliśmy sporo kwestii organizacyjnych, przedstawienia zasad. Ponadto Wojtek Bańbuła przeprowadzał także zawodnikom testy w siłowni i pokrótce tak wyglądał pierwszy dzień – mówi szkoleniowiec Trefla.

Wrażenia są bardzo dobre, jesteśmy po testach na siłowni z Wojtkiem Bańbułą, po spotkaniu organizacyjnym, omówiliśmy jak to będzie wyglądać w tym sezonie, jakie są plany, zasady, a na siłowni wykonywaliśmy pierwsze testy sprawnościowe. Wrażenia są super, fajnie było zobaczyć chłopaków po dłuższej przerwie, jednych nie widziałem bardzo długo, innych trochę krócej, także po pierwszym dniu jestem pełen pozytywnej energii i bardzo dobrze nastawiony. Trener przedstawił nam zasady, mogę powiedzieć o jednej z nich, np. zabronione jest używanie telefonów komórkowych, przed treningami musimy być zawsze 15 minut wcześniej, w pełnej gotowości. Nie wiem, czy będą też jakieś kary za złamanie zasad, mam nadzieję, że się nie dowiem, bo nie chcę się przekonywać – mówił z uśmiechem rozgrywający Kamil Droszyński. – Wojtek Bańbuła już w czerwcu rozpisał nam plany treningowe, które musieliśmy wdrożyć w życie miesiąc przed dzisiejszym początkiem okresu przygotowawczego, ja osobiście też sporo trenowałem i grałem na plaży w ostatnich tygodniach, także fizycznie czuję się dobrze i mam nadzieję, że współpraca z trenerem przygotowania fizycznego pozwoli mi to rozwijać i będzie tylko lepiej – dodaje nowy gracz „gdańskich lwów”.

Mariusz Wlazły, dla którego nadchodzący sezon będzie trzecim w barwach Trefla podkreśla przede wszystkim wolę walki, którą widać w drużynie od pierwszego dnia treningów. – Myślę, że będziemy tworzyć ciekawą mieszankę, jest dużo młodych, ambitnych zawodników, którzy mają predyspozycje do wielkiego grania, będziemy się przede wszystkim wzajemnie uzupełniać. Część z nas jest doświadczonych i będziemy służyć tym doświadczeniem i tym, co osiągnęliśmy w siatkówce młodym zawodnikom i to też jest na plus dla całej drużyny. Każdy z nas ma wielkie marzenia, chęć gry, więc myślę, że z tą wolą walki i ambicjami stworzymy wspólnie ciekawy zespół na nadchodzący sezon – mówi kapitan „gdańskich lwów” Mariusz Wlazły.

Galeria z pierwszego treningu – https://treflgdansk.pl/multimedia/pierwszy-trening-gdanskichlwow/.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni