Inauguracja sezonu 2022/2023! Trefl Gdańsk vs Barkom Każany Lwów, ERGO ARENA
Kup bilet
28 lip

Nowy trener Trefla już w Gdańsku, w poniedziałek siatkarze rozpoczną okres przygotowawczy

W poniedziałek 1 sierpnia siatkarze Trefla Gdańsk rozpoczną okres przygotowawczy do sezonu 2022/2023 PlusLigi. Nowy trener „gdańskich lwów” do Gdańska przyleciał już we wtorek 26 lipca wieczorem, by przed pierwszym treningiem dopiąć ostatnie szczegóły przygotowań ze sztabem szkoleniowym. – Zaczynam nowe wyzwanie, jestem po raz pierwszy w Gdańsku, po raz pierwszy w klubie, więc było to dla mnie bardzo ważne, by przyjechać kilka dni wcześniej. Chciałem poznać wszystkich, a także poczuć atmosferę Trefla Gdańsk, która nawiasem mówiąc jest świetna. Już po pierwszych dniach w klubie czuję, że pracuje się tu z ogromną przyjemnością. Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem, a najbliższe kilka dni do poniedziałku poświęcamy ze sztabem szkoleniowym na ostatnie ustalenia przed pierwszymi treningami – mówi nowy trener Trefla Igor Juricić.

Siatkarze Trefla Gdańsk do sezonu 2022/2023 PlusLigi będą się przygotowywać przez dziewięć tygodni. Pierwszy mecz rozegrają w niedzielę 2 października w ERGO ARENIE z drużyną Barkomu Każany Lwów. Okres przygotowawczy rozpoczną z kolei w poniedziałek 1 sierpnia, a to oznacza pełne dwa miesiące przygotowań. „Gdańskie lwy” w nowym składzie spotkają się po raz pierwszy w poniedziałek po południu. – W pierwszej części okresu przygotowawczego większy nacisk będziemy kłaść na przygotowanie fizyczne i technikę. Również będzie to czas na wzajemne poznanie się – będziemy mieć dużo nowych twarzy w drużynie, ja jestem nowym trenerem, poznaję także członków sztabu szkoleniowego. Praca przez najbliższe dwa miesiące będzie owocować przez cały sezon, więc to bardzo ważny czas – mówi trener Juricić. W pierwszym miesiącu przygotowań drużyna Trefla będzie pracować przede wszystkim w siłowni i sali treningowej ERGO ARENY, ale zawodników czekają także np. trening biegowy na boisku położonej blisko ERGO ARENY Szkoły Podstawowej nr 77.

Pierwsze mecze sparingowe „gdańskie lwy” rozegrają z początkiem września. W weekend 3-4 września wezmą udział w XVIII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik w Świdniku, w kolejny weekend zmierzą się w dwumeczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn (miejsce do potwierdzenia), w połowie września uczestniczyć będą w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach, a następnie pod koniec września rozegrają ostatnie mecze kontrolne (miejsce i przeciwnik do potwierdzenia). Okres przygotowawczy gdańszczanie rozpoczną oczywiście w niepełnym składzie. Później przyjadą bowiem do Gdańska reprezentanci kadr narodowych – Luke Perry, Jan Martinez Franchi i Lukas Kampa. Po mistrzostwach do sztabu dołączy również drugi asystent trenera Dominik Posmyk, który pracuje z kadrą Niemiec. Natomiast od 1 sierpnia treningi z Treflem rozpocznie dobrze znany w Gdańsku libero Fabian Majcherski, który czekając na ustalenia z nowym klubem, będzie pozostawał w rytmie treningowym pracując z „gdańskimi lwami”. To oznacza, że w poniedziałek w ERGO ARENIE spotkają się Mariusz Wlazły, Patryk Niemiec, Jakub Czerwiński, Bartłomiej Bołądź, Piotr Orczyk, Mikołaj Sawicki, Dawid Pruszkowski, Aliaksei Nasevich, Karol Urbanowicz, Janusz Gałązka, Kamil Droszyński, Jordan Zaleszczyk oraz Fabian Majcherski, a sztab szkoleniowy od pierwszego dnia będzie w składzie: trener Igor Juricić, drugi trener Karol Rędzioch, trener przygotowania fizycznego Wojciech Bańbuła, fizjoterapeuta Piotr Ślugajski i kierownik drużyny Michał Kardasz.

W pierwszym tygodniu okresu przygotowawczego gdańszczanie spotkają się także z kibicami. W piątek 5 sierpnia o godz. 18:00 drużyna będzie czekać na fanów w Molotece na LOTOS Stadionie Letnim przy molo w Brzeźnie. Tradycyjnie nowe twarze Trefla przywitają się z gdańską publicznością, a następnie zawodnicy i kibice wezmą udział w plażowych zabawach. Wstęp na wydarzenie jest oczywiście wolny, a atrakcje, w tym czas na autografy i zdjęcia, zaplanowano do godz. 20.

W drugim tygodniu sierpnia Trefl weźmie także udział w rozgrywkach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki w Krakowie. Gdańszczanie wystąpią w tych zmaganiach pod nazwą Trefl Royal Seafood Gdańsk, bowiem Partnerem wyjazdu drużyny na turniej plażowy jest dystrybutor i importer ryb oraz owoców morza, marka Royal Seafood. Skład „gdańskich lwów” na rozgrywki PreZero Grand Prix zostanie podany w pierwszym tygodniu sierpnia.

Z kolei jeszcze przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego nowy trener „gdańskich lwów” poczuje atmosferę piłkarskiego święta. Dziś wieczorem szkoleniowiec Trefla Igor Juricić, drugi trener Karol Rędzioch i kierownik drużyny Michał Kardasz zameldują się na trybunach Polsat Plus Areny Gdańsk podczas meczu Lechii z Rapidem Wiedeń. Trefl Gdańsk dołączył także do popularnej akcji #TrzyDychyNaLechię, promującej spotkanie w ramach Ligi Konferencji Europy.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni