MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Kup bilet
25 Mar

Sezon PlusLigi zakończony, Trefl Gdańsk na piątym miejscu

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki SA zadecydował w środę o zakończeniu rozgrywek PlusLigi. Trefl Gdańsk zajmuje więc ostatecznie 5. miejsce w tabeli.  Bardzo dziękujemy wszystkim Kibicom, Sponsorom i Partnerom za wsparcie w sezonie 2019/2020!

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki w środę 25 marca postanowił zakończyć sezon 2019/2020 na tym etapie, jaki rozegrany został do 12 marca 2020 roku, a więc bez pełnej fazy zasadniczej. W związku z tym Zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a kolejność drużyn w tabeli zostanie ustalona według liczby zdobytych punktów, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. To oznacza, że Trefl Gdańsk z 41 punktami na koncie kończy sezon tuż za plecami wielkiej czwórki, na piątej pozycji. – Zdarzają się takie sytuacje, których nie da się przewidzieć. Taką jest pandemia koronawirusa. Oczywiście każdego boli przedwczesne zakończenie rozgrywek, ale musimy to zaakceptować. Każdy zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Trefl w sezonie 2019/2020 rozegrał 25 spotkań – w rundzie zasadniczej nie doszło więc tylko do wyjazdowego starcia z Asseco Resovią Rzeszów, które było planowane na 22 marca. Już na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej gdańszczanie byli pewni awansu do fazy play-off, a także w połowie marca mieli walczyć w Final Four Pucharu Polski. Warto też nadmienić, że po tym niepełnym sezonie zawodnicy Trefla zajmują wysokie miejsca w rankingach indywidualnych – Bartosz Filipiak uplasował się na pierwszej pozycji w zestawieniach najlepiej punktujących i najlepszych atakujących, a Bartłomiej Mordyl i Pablo Crer zajęli ex aequo 12. miejsce w rankingu blokujących. Filipiak, a także Paweł Halaba i Ruben Schott są także w 15-stce najlepiej zagrywających graczy PlusLigi. – Pracę trenera, całego sztabu szkoleniowego i wszystkich zawodników mogę oceniać po tym sezonie w samych superlatywach. Jestem też przekonany, że gdyby liga trwała dłużej, to moglibyśmy się pokusić o niejedną niespodziankę – powiedział prezes Gadomski.

Bardzo dziękujemy wszystkim Kibicom, Sponsorom i Partnerom klubu za wsparcie!

 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni