Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
29 sty

Przełamanie drugoligowców na zakończenie fazy grupowej

W sobotnim wyjazdowym meczu Trefl Lębork uległ gospodarzom z Kołobrzegu w czterech setach. W pierwszych dwóch dość pewnie triumfował UKS OPP Powiat Kołobrzeski, jednak w kolejnym do głosu doszli podopieczni Edwarda Pawlun, wygrywając do 17. Wydawałoby się, że odnaleźli swój rytm gry, jednak miejscowi nie odpuścili i w końcówce minimalnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Okazja do poprawienia nieciekawych statystyk nadarzyła się już dzień później, gdy żółto-czarni podejmowali w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu przeciwników z Nakła. Mimo że rywale zajmowali niższe miejsce w tabeli, nie przyjechali do stolicy Pomorza ze spuszczonymi głowami. Po dwóch partiach na tablicy wyników widniał remis, do tego obie zakończyły się takim samym rezultatem – do 22. Najtwardsza walka miała miejsce w trzecim secie, szczególnie w końcówce, kiedy gospodarze tracili już kilka punktów do przyjezdnych. Na szczęście własne „ściany” i mniejsza ilość błędów pomogły lęborczanom doprowadzić do remisu, a w konsekwencji do wygranej na przewagi. Czwarta partia okazała się ostatnią, a dzięki trzem punktom Trefl zagwarantował sobie siódmą pozycję po fazie grupowej II ligi. To oznacza, że w play-offach spotka się z wiceliderem – KS-em Stalą Grudziądz.

Pierwsi juniorzy również rozegrali dwa spotkania w miniony weekend. Najpierw w piątek w zaległym meczu zmierzyli się z UKS-em Piastem Kobylnica na terenie rywali, a w niedzielę ugościli GKS Stoczniowiec Gdańsk. Oba pojedynki Trefl zapisał na swoim koncie – pierwszy 3:1, a drugi 3:0. Podobnie wyglądało starcie młodszych „gdańskich lwów”, które udały się do Pucka. Gospodarze byli w stanie urwać żółto-czarnym tylko jedną partię, wygrywając ją minimalnie.

U kadetów sobota wyglądała inaczej. Podopieczni Ariela Fijoła bez problemów pokonali GKS Stoczniowiec w derbach Gdańska. Natomiast druga drużyna musiała uznać wyższość SPS-u Lębork, mimo że premierowa partia meczu padła ich łupem do 21. Niestety, miejscowi stanęli na wysokości zadania, odnosząc wysokie zwycięstwo w czterech setach.

Zgodnie z planem w niedzielę po raz kolejny triumfowali młodzicy Oskara Janiszewskiego. Chłopcy bez większego wysiłku rozgromili zarówno SPS Lębork, jak i KaEmKę Stahlberg Starogard Gdański po 2:0 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli swojej ligi. Młodsi żółto-czarni na ostatni turniej pojechali do Starogardu Gdańskiego, gdzie zmierzyli się z SKS-em oraz UKS-em OLIMPIJCZYKIEM Jurandem Pruszcz Gdański. Pierwsze starcie, z mocniejszym rywalem, siatkarze Pawła Degucia przegrali, natomiast już w drugim cieszyli się z pewnej wygranej do 16 i 15.

Wyniki:

II liga
UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg – Trefl Lębork 3:1 (25:20, 25:19, 17:25, 26:24)
Trefl Lębork – Womix NTS Trójka Nakło 3:1 (25:22, 22:25, 27:25, 25:16)