Do meczu o 5. miejsce Trefl Gdańsk vs Bogdanka LUK Lublin
30 sty

Zwycięstwo 3:0 w Berlinie!

Trefl Gdańsk zwyciężył bez straty seta w Berlinie i umocnił się w fotelu lidera grupy D Ligi Mistrzów! Trzecia partia skończyła się wynikiem 38:36, a arenę Max-Schmeling-Halle opanowały niesamowite emocje! W tym starciu do gry wrócił Piotr Nowakowski – środkowy punktował 15-krotnie, notując 80% skuteczności w ataku. Kolejny mecz gdańszczan w Lidze Mistrzów to domowe starcie z PGE Skrą Bełchatów w czwartek, 14 lutego, o godz. 18:00 w ERGO ARENIE! Bilety w cenach od 10 do 40 zł czekają na www.gdanskielwy.pl.

Berlin Recycling Volleys – Trefl Gdańsk 0:3 (20:25, 21:25, 36:38)

Berlin Recycling Volleys: Jendryk 7, Reichert 13, Kuhner, White 7, Le Goff 6, Russell 17, Rossard (libero) oraz Klein, Zimmermann, Weber

Trefl Gdańsk: Nowakowski 15, Janusz 2, Niemiec 6, Mijailović 14, Muzaj 15, Schott 11, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Hebda

Liczby meczu:

2 – po dwóch meczach nieobecności do gry powrócił Piotr Nowakowski. Środkowy zdobył w Berlinie 15 punktów, notując 80% skuteczności w ataku (8/10 prób). Pięć punktów zdobył skutecznymi blokami, a dwa dołożył bezpośrednio z zagrywki.

9 – tyle punktów ma Trefl Gdańsk w tabeli grupy D Ligi Mistrzów po czterech meczach. Druga PGE Skra traci do Trefla 2 punkty.

43 – tyle minut trwał trzeci, najdłuższy set meczu. Ostatecznie zakończył się on zwycięstwem gdańszczan 38:36, ale w Max-Schmeling-Halle panowała niezwykle gorąca atmosfera.