Niedziela z siatkarskimi emocjami! Trefl Gdańsk vs LUK Lublin
Kup bilet
23 listopad

Plejada siatkarskich nazwisk na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci

Matthew Anderson, Aleksey Verbov, Bartosz Kurek, Maksim Michajłow, Georg Grozer – koszulki między innymi tych wielkich graczy pojawią się w najbliższą niedzielę w ERGO ARENIE przy okazji spotkania Trefla Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów. Wszystko to za sprawą Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, a przede wszystkim od lat związanego z siatkówką Pana Macieja Kisiela, który przez długi czas gromadził wyjątkową kolekcję trykotów, by następnie wesprzeć działalność Hospicjum. Pierwsze licytacje odbędą się już podczas niedzielnego meczu w przerwie między pierwszym i drugim setem, a kolejne prowadzone będą online. Wszystkie środki zebrane podczas aukcji zostaną przekazane na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Z koszulkami, których licytacje rozpoczną się w niedzielę w ERGO ARENIE związane są zarówno wielkie nazwiska, jak i wyjątkowe historie. Trykoty pochodzą od graczy ze światowego topu, ale Panu Maciejowi Kisielowi zostały także przekazane przez siatkarskie osobistości – przede wszystkim trenera Andreę Anastasiego, a także przez byłego zawodnika Trefla i wielu rosyjskich klubów, a następnie szkoleniowca Ślepska Malow Suwałki i Cerradu Enei Czarnych Radom, Dimę Skoryy’ego. W kolekcji poza koszulkami pięciu wspomnianych już zawodników znajdują się także między innymi trykoty meczowe Michała Winiarskiego, zarówno z jego ostatniego sezonu gry w PGE Skrze Bełchatów, jak i z reprezentacji Polski oraz rosyjskiego Fakiełu Nowy Urengoj, a także przekazana przez Michała reprezentacyjna koszulka Pawła Zagumnego. Wśród wyjątkowych trykotów znajdują się również egzemplarze Jegora Kliuki i Igora Kołodinskiego z Nowego Urengoju, legendy włoskiego klubu z Trentino Mateja Kazyiskiego, a także koszulki Damiana Schulza z Asseco Resovii Rzeszów, czy graczy reprezentacji Belgii, których trenerem był Andrea Anastasi – Simona Van De Voorde, Brama Van Den Driesa oraz Pietera Verheesa.

Wszystkie koszulki będą eksponowane w niedzielę przy boisku (od strony tunelu, z którego wybiegają na mecz zawodnicy), tak by każdy kibic obecny na wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest spotkanie Trefla z PGE Skrą, mógł je z bliska obejrzeć. Przy koszulkach na siatkarskich fanów czekać będzie także przedstawiciel Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, który opowie historie zarówno trykotów, jak i przybliży działalność Hospicjum. Pomorskie Hospicjum dla Dzieci obejmuje opieką nieuleczalnie chore dzieci z terenu województwa pomorskiego. Wśród nich znajdują się mali pacjenci ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi. Celem opieki hospicyjnej jest zmniejszenie cierpienia i poprawa jakości życia zarówno chorego dziecka, jak i jego rodziny. Najważniejszym działaniem jest zapewnienie jak najlepszej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, jednak Hospicjum nie zapomina również o wsparciu psychologicznym i duchowym. Trefl Gdańsk już od lat niejednokrotnie grał razem z Hospicjum. W pierwszym sezonie trenera Winiarskiego w Treflu kibice licytowali dzień w sztabie szkoleniowym, wcześniej były kapitan „gdańskich lwów” Wojciech Grzyb zainicjował turniej charytatywny „Serwuj dla Hospicjum”, gdańszczanie także regularnie malują bombki dla Hospicjum, czy biorą udział w Sztafecie Nadziei. Gdy Pan Maciej Kisiel, który również od lat jest Przyjacielem siatkarskiego Trefla, przekazał Hospicjum kolekcję wyjątkowych koszulek, pewne było, że ich licytacje zostaną zapoczątkowane podczas jednego z meczu gdańszczan.

W niedzielę w ERGO ARENIE w przerwie po pierwszym secie meczu odbędzie się licytacja na żywo. Koszulką wystawioną na aukcję meczową będzie koszulka Michała Winiarskiego z czasów gry w PGE Skrze Bełchatów. Kolejna licytacja rozpocznie się w trakcie meczu na Facebooku Trefla Gdańsk – do social mediów trafi z kolei koszulka trenera z reprezentacji Polski. Następne aukcje prowadzone będą w internecie, przede wszystkim na Facebooku Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, a w niedzielę na meczu będzie można się zapoznać ze wszystkimi szczegółami licytacji. Wśród zgromadzonej kolekcji siatkarskich trykotów unikatowe są także koszulka Bartosza Kurka z igrzysk olimpijskich w Londynie, czy reprezentacyjna koszulka ‘I love volleyball’ z wyjątkowej kolekcji stworzonej na mistrzostwa świata w 2014 r. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi koszulkami w niedzielę w ERGO ARENIE! Mecz Trefla Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów rozpocznie się o godz. 14:45, a bilety są cały czas dostępne na www.gdanskielwy.pl.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni