Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
04 gru

Pięć młodych ekip z kompletem punktów

W zeszły wtorek (28.11) pierwsza drużyna kadetów zakończyła II rundę rozgrywek, wygrywając gładko z UKS-em Wilkami Chwaszczyno i z kompletem zwycięstw, punktów, a także bez straty seta awansowała dalej. Natomiast Trefl Gdańsk II dokończył pierwszą część sezonu 1 grudnia. Mimo osłabień, podopieczni Ariela Fijoła pokonali przeciwników, w pierwszym secie triumfując na przewagi, a w kolejnych dwóch już z kilkupunktową przewagą. Dzięki temu zajęli ostatecznie 1. miejsce w tabeli grupy B i dołączyli do grona drużyn walczących o miejsca 1-6 w województwie pomorskim.

W sobotę Trefl Lębork wyjątkowo ugościł rywali z Nakła w hali treningowej ERGO ARENY. Po ostatniej porażce zawodnicy Edwarda Pawlun, wzmocnieni poprzednio nieobecnymi, celowali w komplet punktów, jednak pierwszy set nie zwiastował pomyślnego rezultatu dla gospodarzy. Gra lęborczan poprawiła się w drugim secie, kiedy na boisku pojawił się drugi rozgrywający, Dawid Pawlun, który wystawiał kolegom dokładniejsze piłki. Następne trzy partie, przy wzmożonym dopingu kibiców, padły już łupem Trefla. Skrót z tego spotkania można obejrzeć TUTAJ.

Niedzielę nie najlepiej będą wspominać gdańscy drudzy młodzicy. Siatkarze Oskara Janiszewskiego, mimo walki, musieli uznać wyższość zespołów SKS-u oraz UKS-u SET-u Starogard Gdański. Należy jednak pamiętać, że młodzi gdańszczanie są dopiero na początku swojej przygody z tą „dorosłą” siatkówką, więc każdy mecz jest dla nich cenną nauką i przygotowaniem do kolejnych starć. Pierwsza ekipa rozegra swój turniej dzisiaj po południu.

Zwycięstwa do kolekcji dołożyli juniorzy Trefla. Drużyna Adama Miotka w derbach Gdańska zmierzyła się z GKS-em Stoczniowcem. Pierwszy set, podobnie jak u drugich kadetów, żółto-czarni rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero po walce na przewagi. Drugi wygrali już zdecydowanie, a w trzecim GKS Stoczniowiec do końca walczył o przedłużenie meczu, ale ostatecznie musiał uznać wyższość gości. Łatwiejsze zwycięstwo padło łupem podopiecznych Mariusza Łobacza, którzy wysoko pokonali MKS KORAB POSM Puck i wskoczyli na drugie miejsce w tabeli, tuż za starszymi kolegami.