Do meczu Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie zostało
Kup bilet
07 paź

Mecze sparingowe przed sezonem 2018/2019 zakończone wygraną

Turniej w Radomiu i Kozienicach był pierwszym, podczas którego z drużyną byli już trener Andrea Anastasi i statystyk Karol Rędzioch, którzy tydzień temu wrócili do Gdańska po mistrzostwach świata. Oczywiście w zespole brakowało jeszcze Piotra Nowakowskiego – najlepszy środkowy globu otrzymał bowiem tydzień wolnego i do treningów z drużyną powróci w najbliższy wtorek. Spotkania w Radomiu i Kozienicach trener Anastasi rozpoczynał za każdym razem inną szóstką. Każdy z zawodników pojawił się w ten weekend w wyjściowym składzie i rozegrał przynajmniej trzy sety. Jedynym graczem, który we wszystkich trzech starciach meldował się na parkiecie od pierwszej minuty i rozegrał 13 setów był 21-letni Patryk Niemiec. Młody środkowy przez cały turniej zdobył łącznie 33 punkty.

W piątkowym spotkaniu przeciwko ekipie Cerradu Czarnych Radom najczęściej punktował Maciej Muzaj, który zapisał na swoim koncie 25 „oczek”. W sobotę z kolei najwięcej punktów zdobył najmłodszy zawodnik z drużyny Trefla Gdańsk – 20-letni Szymon Jakubiszak. Zanotował on 18 „oczek”. Ten mecz w wyjściowym składzie rozpoczął także nowy środkowy Trefla, Bartłomiej Mordyl. Zawodnik, który do Gdańska przeniósł się z pierwszoligowego KS AGH Kraków pięciokrotnie popisał się punktowym blokiem. Niedzielne spotkanie z Indykpolem AZS-em Olsztyn należało z kolei do Miłosza Hebdy. Przyjmujący, który do stolicy Pomorza powrócił po roku w lidze włoskiej zaserwował aż siedem asów, a łącznie zdobył 20 punktów. Najwyższą skutecznością w ataku popisała się natomiast para środkowych – Wojciech Grzyb i Patryk Niemiec. Odpowiednio zanotowali oni 83 i 82%, zdobywając 10 i 11 punktów.

Spotkania w Radomiu i Kozieniach zakończyły okres przygotowawczy gdańszczan do nowego sezonu PlusLigi. W najbliższą niedzielę Trefl zainauguruje rozgrywki 2018/2019 wyjazdowym starciem ze Stocznią Szczecin. Z kolei pierwszy mecz przed własną publicznością żółto-czarni rozegrają w środę, 17 października, o godz. 18:30 w ERGO ARENIE. Na www.gdanskielwy.pl trwa sprzedaż biletów na to starcie – ceny rozpoczynają się od 10 zł, a kończą na 30 zł. Podczas tego meczu w hali na granicy Gdańska i Sopotu powitamy dwukrotnego mistrza świata Piotra Nowakowskiego. 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni