Do meczu Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie zostało
Kup bilet
10 paź

Przedsezonowa konferencja prasowa Trefla Gdańsk

Andrzej Trojanowski, Dyrektor Biura Prezydenta Miasta Gdańska ds. Sportu:

Na początek chciałbym tylko przypomnieć, że kilkanaście dni temu, podczas Gali 100 medali na 100-lecie Niepodległej, Prezydent Adamowicz miał zaszczyt uhonorować naszą największą gwiazdę zespołu, czyli trenera Anastasiego za zasługi dla gdańskiego sportu. Przez minione cztery lata Andrea zrobił więcej niż w całej historii siatkówka męska w Gdańsku, więc wielki szacunek dla osiągnięć całej drużyny, ale przede wszystkim dla naszego szkoleniowca.

Miasto jest Partnerem Strategicznym klubu i wspiera go, jak tylko może. Chcieliśmy też zrobić prezent dla kibiców i klubu i udało się – Superpuchar zostanie rozegrany w Gdańsku. Negocjacje ze Związkiem przebiegły pomyślnie i dzięki staraniom Miasta 24 października będziemy mogli dopingować „gdańskie lwy” w ERGO ARENIE w starciu o to trofeum. U progu nowego sezonu trzymamy kciuki za nowy skład pod wodzą tak wybitnego fachowca. Sobie oraz wszystkim mieszkańcom naszego miasta życzę, by ta drużyna ponownie namieszała w czołówce.

Dariusz Gadomski, Prezes Zarządu Trefl Gdańsk SA:

Przed początkiem nowego sezonu chciałbym bardzo podziękować Miastu Gdańsk, że tak mocno nas wspiera, naszemu sponsorowi tytularnemu firmie Trefl SA, a także wszystkim Sponsorom i Partnerom, którzy są i cały czas pojawiają się przy naszym klubie. Nie ukrywamy jednak, że szukamy cały czas dodatkowych środków, dlatego zarówno każdy Partner, jak i każdy kibic, każda cegiełka w formie biletu, są dla nas niezmiernie ważne, dając nam poczucie stabilizacji i umożliwiając dalszy rozwój klubu.

Myślę, że ten sezon – pomimo odejścia kilku zawodników – będzie bardzo ciekawy. Liczę, że to pokolenie młodych graczy, którzy zasilili drużynę, pod okiem wybitnego fachowca, jakim jest Andrea Anastasi, pokaże w niedługim czasie pełnię swoich możliwości. Gro zawodników, którzy przychodzą do Gdańska, wybierają nasz klub dlatego, że wiedzą, że będą się tutaj rozwijać, że jakość treningowa, jakość obsługi w klubie przez cały sztab szkoleniowy, jest na bardzo wysokim poziomie. Jednocześnie jest to coś, z czego możemy być dumni, czym możemy się szczycić na arenie w Polsce. Jestem przekonany, że zarówno nowi gracze, jak i ci, którzy rozegrają tutaj kolejne sezony, pod okiem naszego szkoleniowca pokażą się z najlepszej strony. Tego Państwu, trenerowi i sobie serdecznie życzę.

Andrea Anastasi, trener Trefla Gdańsk:

Na początek chciałbym powiedzieć, że dla mnie to będą wyjątkowe rozgrywki, ponieważ zaczynam mój piąty sezon pracy w Gdańsku. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy i chciałbym podkreślić, że to dla mnie coś szczególnego.

Oczywiście drużyna jest zupełnie inna, niż w poprzednich rozgrywkach. Znając nasz budżet, zbudowaliśmy zespół ze świetnymi perspektywami. Musimy myśleć przyszłościowo, jacy zawodnicy mogą pomóc drużynie i jacy zawodnicy mogą się tutaj rozwinąć. Zostajemy z prawie niezmienioną formacją środkowych, a na wielu pozycjach mamy wielu nowych, młodych graczy. Można powiedzieć, że jest to nie tylko drużyna, ale cały nasz projekt rozwoju.

Powiem szczerze, po tych trzech meczach w Radomiu i Kozienicach jestem pozytywnie nastawiony. Wpuściłem w tych spotkaniach wszystkich graczy na boisko, ponieważ w meczach kontrolnych nie jest ważny wynik, dla mnie istotne było to, by zobaczyć wszystkich w grze, sprawdzić poziom, jaki mogą prezentować. Jestem zadowolony z tego, co pokazali. Oczywiście mamy wiele elementów do poprawy, ale po to tutaj jestem. W tym tygodniu chcę mocniej popracować z drużyną, żebyśmy jeszcze przed pierwszym ligowym meczem ulepszyli swoją grę.

Wojciech Grzyb, kapitan Trefla Gdańsk:

Oswajam się z rolą kapitana, staram się dobrze reprezentować drużynę zarówno na konferencjach prasowych, jak i u Prezesa, na razie wszystko przebiega wzorowo. Mam też nadzieję, że jako kapitan będę mógł odbierać jakieś puchary i tego najbardziej oczekuję, ale to będzie ta najtrudniejsza część do zrealizowania. Jeżeli chodzi o atmosferę w drużynie, to po raz kolejny zebrała się naprawdę fajna grupa, w której widać też duży potencjał sportowy. Mam więc nadzieję, że będziemy sprawiać w lidze jak najwięcej niespodzianek i dostarczać kibicom jak najwięcej radości.

Przypominamy, że pierwszy mecz nowego sezonu siatkarze Trefla Gdańsk rozegrają już w tę niedzielę o godz. 14:45 w Szczecinie. Przed własną publicznością sezon zainaugurują natomiast w środę, 17 października, o godz. 18:30 w ERGO ARENIE. Sprzedaż biletów na to spotkanie trwa na www.gdanskielwy.pl.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni