MECZ TOPOWY W NIEDZIELĘ! Trefl Gdańsk vs Aluron CMC Warta Zawiercie
Kup bilet
31 paź

„Mecz Kaszubski” 11 listopada w ERGO ARENIE!

W Święto Niepodległości – piątek 11 listopada – ERGO ARENĘ opanują wielkie, siatkarskie emocje! Tego dnia Trefl Gdańsk podejmie w hali na granicy Gdańska i Sopotu LUK Lublin, a spotkanie to będzie świetnie znanym „Meczem Kaszubskim”! To oznacza, że do ERGO ARENY przyjedzie kilka tysięcy dzieci uczących się na co dzień języka kaszubskiego, a dookoła boiska powstaną strefy z regionalnym rękodziełem. Wszystkiemu oczywiście towarzyszyć będą także biało-czerwone elementy! Bilety na to widowisko są już dostępne na www.gdanskielwy.pl w cenach od 10 do 39 zł.

11 listopada już po raz siódmy w ERGO ARENIE zagości „Mecz Kaszubski”. Inicjatywa organizowana jest przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz kluby spod znaku Trefla. Od rozgrywek 2015/2016 raz w sezonie ERGO ARENA wypełnia się kilkoma tysiącami uczniów uczących się języka kaszubskiego, którzy do hali na granicy Gdańska i Sopotu przyjeżdżają w ramach finału konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”. Co warte podkreślenia, w marcu tego roku inicjatywa ta została wyróżniona podczas ogólnopolskiej gali Sport Biznes Polska w kategorii Lokalna Inicjatywa Sportowa.

Kaszubsko-siatkarskie emocje po raz kolejny opanują gdańsko-sopocką halę w piątek 11 listopada o godz. 17:30. Wtedy rozbrzmi pierwszy gwizdek spotkania pomiędzy Treflem Gdańsk i LUK-iem Lublin. To, co będzie się działo na boisku to jedno, ale na równie dużą uwagę zasługuje oprawa tego siatkarskiego święta. Z racji, że „Mecz Kaszubski” będzie się odbywał w Święto Niepodległości, podczas prezentacji zespołów odśpiewane zostaną zarówno Mazurek Dąbrowskiego, jak i Hymn Kaszub, a kibice wzniosą do góry biało-czerwoną kartoniadę. Przy parkiecie powstaną stoiska z lokalnym rękodziełem, a także kaszubską olimpiadą sportową. Obok boiska, jak zawsze podczas tego wydarzenia, znajdzie się scena, na której zarówno odbędzie się nagrodzenie uczniów, którzy brali udział w konkursie plastycznym „Aktywne Kaszuby”, jak i występować będą regionalne zespoły. Ponieważ tematyka tegorocznego konkursu dla uczniów to „Wybicki dla Kaszub” w hali obecny będzie także Pan Przemysław Rej, kustosz Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, wcielający się tego dnia w autora słów Mazurka Dąbrowskiego. Szykują się wielkie emocje, okraszone wspaniałą oprawą i głośnym dopingiem młodych kibiców!

Bilety na to wydarzenie są już dostępne w cenach od 10 do 39 zł na www.gdanskielwy.pl. Sprzedaż stacjonarna wejściówek będzie prowadzona w okienku kasowym przy kasie nr 1 ERGO ARENY od godz. 15:30. Zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia. Tak jak w poprzednich latach, tak i w sezonie 2022/2023 została przygotowana także specjalna strefa dla rodzin – kibicując w sektorze nr 117, zlokalizowanym blisko kącika zabaw Trefla, za bilet dla dziecka do 13. roku życia zapłacimy jedynie 2 zł. Z takiej samej stawki – 2 zł za bilet – mogą korzystać grupy szkolne (zgłoszenia grup szkolnych przyjmuje Aleksandra Wypych – kids@sport.trefl.com, tel.  661-838-585. 1 opiekun na 14 uczniów ma wstęp darmowy).

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni