Do meczu z kibicami zostało
Kup bilet
31 paź

Gwiazdozbiór z Jastrzębskiego Węgla w ERGO ARENIE

Pierwsze miejsce w ligowej tabeli, 18 punktów w 6 meczach i wygrana w starciu o AL-KO Superpuchar Polski – tak wygląda początek sezonu 2022/2023 w wykonaniu Jastrzębskiego Węgla. W środę w ERGO ARENIE zameldują się m.in. mistrzowie olimpijscy Benjamin Toniutti, Stephen Boyer oraz Trever Clevenot, wicemistrzowie świata Tomasz Fornal i Jakub Popiwczak, czy jeden z najlepszych środkowych ligi Jurij Gladyr. Przed gdańszczanami arcytrudne zadanie, ale ze wsparciem swojej publiczności Trefl będzie chciał walczyć o każdy, możliwy punkt, by w starciu tym nie brakowało emocji. – Wiem jedno – niezależnie jaki będzie wynik, nie odpuszczamy – mówi Patryk Niemiec, środkowy gdańszczan. Już teraz wiadomo, że środowa publiczność będzie liczyć ponad 3500 osób, a bilety cały czas sprzedają się na www.gdanskielwy.pl. Wejściówki są w cenach 15-49 zł, a w dniu meczu będą dostępne także w kasie nr 2 ERGO ARENY od godz. 16:45.

W środę w ERGO ARENIE zamelduje się pierwszy topowy przeciwnik sezonu 2022/2023. Do tej pory gdańszczanie wygrali wszystkie trzy domowe mecze i to bez straty seta, ale ranga drużyny przeciwnej teraz zdecydowanie się zmieni. Jastrzębski Węgiel to ubiegłotygodniowy zdobywca AL-KO Superpucharu Polski, a także lider tabeli PlusLigi. Pomarańczowi wygrali do tej pory wszystkie sześć meczów i to wszystkie za pełną pulę, tracąc jedynie 2 sety we wszystkich spotkaniach łącznie! W drużynie prowadzonej przez trenera Marcelo Mendeza występują m.in. mistrzowie olimpijscy Benjamin Toniutti, Stephen Boyer oraz Trever Clevenot, wicemistrzowie świata Tomasz Fornal i Jakub Popiwczak, czy jeden z najlepszych środkowych ligi Jurij Gladyr, a równie mocne nazwiska są na ławce – chociażby drugim atakującym jastrzębian jest Jan Hadrava. Przed Treflem bardzo trudne zadanie, tym bardziej, że jak było widać w niedzielnym meczu w Kędzierzynie, gdańszczanie borykają się z problemami kadrowymi. Przed środą przede wszystkim należy mieć nadzieję, że z przeziębieniem upora się Bartek Bołądź. Jak podkreśla środkowy Trefla Patryk Niemiec, niezależnie jaki będzie wynik, kibice mają widzieć drużynę walczącą. – Na pewno musimy wyciągnąć wnioski z meczu z Kędzierzynem. W środę czeka nas bardzo trudne zadanie, na wysokich emocjach i sądzę, że także kibicom dostarczymy tych emocji. Liczę też na gorące wsparcie od naszych fanów. Wiem jedno – niezależnie jaki będzie wynik, nie odpuszczamy – mówi Patryk Niemiec. W środę zapowiada się naprawdę doping sporej publiczności – już teraz pewnym jest, że na trybunach będzie co najmniej 3500 osób, co będzie oczywiście jak do tej pory najlepszym wynikiem tego sezonu w ERGO ARENIE, a także może przebić domowy mecz LUK-u Lublin z jastrzębianami, w którym z trybun Hali Globus LUK-owi kibicowało 3509 osób.

Wejściówki na środowy mecz czekają w cenach od 15 (ulgowe w strefie zielonej) do 49 zł (normalne w gwarantującej najlepszy widok na boisko strefie czerwonej), a zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia. Tak jak w poprzednich latach, tak i w sezonie 2022/2023 została przygotowana także specjalna strefa dla rodzin – kibicując w sektorze nr 117, zlokalizowanym blisko kącika zabaw Trefla, za bilet dla dziecka do 13. roku życia zapłacimy jedynie 5 zł. Z takiej samej stawki – 5 zł za bilet – mogą korzystać grupy szkolne (zgłoszenia grup szkolnych przyjmuje Wiktor Jaroni – w.jaroni@sport.trefl.com, tel.  695 080 027. 1 opiekun na 14 uczniów ma wstęp darmowy). Bilety można kupować online na www.gdanskielwy.pl oraz w okienku przy kasie nr 1 w ERGO ARENIE, które będzie otwarte w dniu meczu od 16:45.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni