Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
22 gru

Juniorzy zwycięscy na koniec roku

Na koniec roku juniorzy Trefla Gdańsk I udali się na Śląsk, a konkretnie do Częstochowy, skąd otrzymali zaproszenie na międzynarodowy Stolzle Volleyball Talents Cup Boys U-19. W ciągu dwóch dni siatkarze z Pomorza rozegrali 5 spotkań, wygrywając każde z nich.

W fazie grupowej drużyny grały tylko trzy sety. Gdańszczanie trafili do grupy A z gospodarzami, VK Ostravą oraz Scuolą di Pallavolo Anderlini i jedynie z włoską ekipą triumfowali 3:0. Pozostałe dwa mecze zakończyły się wynikami 2:1 dla żółto-czarnych. Jednak warto zauważyć, że po wygranych dwóch partiach, w trzeciej trener Miotk od początku do końca dał pograć zmiennikom, by podstawowi zawodnicy odpoczywali przed kolejnymi starciami.

Półfinały i finały przewidziane już były standardowo na 5 setów. I tak w 1/2 finału Pomorzanie spotkali się z drugą ekipą częstochowian – Hemarpol Norwid, którą pokonali dopiero w tie-breaku. Z kolei w finale po drugiej stronie stanęła drużyna ze stolicy – MOS Wola Warszawa. Po dwóch pierwszych partiach, wygranych dość pewnie, wydawało się, że Trefl pójdzie za ciosem i zakończy mecz w trzech setach, jednak warszawiakom udało się przedłużyć pojedynek. Na szczęście był to chwilowy słabszy moment w grze gdańszczan. W czwartej partii chłopcy znad morza postawili kropkę and i, pokonując przeciwników na przewagi i przypieczętowując triumf w całym turnieju.

Wyniki:

grupa A
Trefl Gdańsk – AZS 2020 Częstochowa 2:1 (25:16, 25:22, 13:25), MVP: Bartosz Weber
Trefl Gdańsk – Scuola di Pallavolo Anderlini 3:0 (25:23, 25:19, 25:17), MVP: Kacper Wnuk
Trefl Gdańsk – VK Ostrava 2:1 (25:17, 25:21, 16:25), MVP: Jakub Kraut