NAJBLIŻSZY MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Aluron Virtu CMC Zawiercie
Kup bilet
22 Lip

Sezon 2018/2019 – historyczne sukcesy młodych siatkarzy Trefla

Sezon halowy żółto-czarnej młodzieży był niezwykle udany. Spośród trzech grup wiekowych, które awansowały do ścisłego finału mistrzostw Polski, dwie wróciły do Gdańska z medalami. Juniorzy pod wodzą Adama Miotka zostali mistrzami kraju, natomiast podopieczni Pawła Degucia zawiesili na szyjach brązowe krążki Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport w kategorii „trójek”. Także drugoligowcy po raz pierwszy dotarli do finałowego turnieju swoich zmagań.

Najstarsze „gdańskie lwy” w rozgrywkach wojewódzkich szły jak burza, wygrywając wszystkie spotkania i po raz kolejny zostając mistrzami Pomorza. Zwycięską passę kontynuowały w turnieju ćwierćfinałowym, który miał miejsce w Suwałkach. Tam podopieczni Adama Miotka nie oddali rywalom nawet seta i z pierwszego miejsca awansowali do kolejnego etapu. Jak się potem okazało, zostali gospodarzami jednego z czterech półfinałów mistrzostw Polski i zamierzali w pełni wykorzystać atut własnej hali, zapewniając sobie miejsce w ogólnopolskim finale. Po trzech dniach pełnych emocji przepustkę do Dębicy wywalczyli, jednak trafili na swoich pierwszych pogromców – Jastrzębski Węgiel. Bolesna porażka 0:3 tylko zmotywowała młodych graczy do jeszcze cięższej pracy przed najważniejszą częścią sezonu.

10 kwietnia na południu kraju Trefl Gdańsk rozpoczął finał mistrzostw Polski juniorów. Trener przed turniejem podkreślał: – Na mistrzostwach zawsze najważniejszy jest pierwszy mecz, więc to spotkanie trzeba dobrze zagrać. I tak też się stało.  W grupie B żółto-czarni stanęli naprzeciw warszawskich UMKS-u MOS-u Woli i KS-u Metra oraz rzeszowskiego AKS-u V LO i każdy z tych pojedynków wygrali. W półfinale nadarzyła im się okazja do rewanżu za jedyną, jak dotąd, porażkę w sezonie, bowiem czekał ich pojedynek z jastrzębianami. Po pięciu setach wybuch radości nastąpił po stronie gdańszczan, którzy stanęli przed szansą na zdobycie upragnionego złota. Wykorzystali ją wzorowo, zwyciężając z AZS-em 2020 Częstochowa 3:0 i zdobywając pierwszy tytuł mistrza juniorów zarówno w historii klubu, jak i województwa.

W międzyczasie żółto-czarni po raz kolejny zbierali szlify w rozgrywkach II ligi. O ile w grupowych meczach szło im w kratkę, o tyle w spotkaniach play-offowych radzili już sobie wyśmienicie. W ćwierćfinałach do trzech zwycięstw najpierw potrzebowali czterech meczów, by pokonać GKS Stoczniowca Gdańsk, a potem w trzech spotkaniach uporali się z KS-em Stalą Grudziądz. Dla Trefla Lębork już sam awans do turnieju półfinałowego był historycznym wynikiem, jednak apetyt rósł w miarę jedzenia. W półfinale, po pierwszym przegranym spotkaniu z gospodarzami z Wałbrzycha 2:3, pozostałe dwa pojedynki podopieczni Edwarda Pawluna zapisali na swoim koncie i dotarli do ostatniego etapu zmagań. Niestety, w Strzelcach Opolskich Pomorzanom nie udało się triumfować w żadnym meczu, ale i tak do domu wrócili usatysfakcjonowani.

Najmłodsze „gdańskie lwiątka”, rywalizujące w minisiatkówce, zostały mistrzami województwa zarówno w kategorii „dwójek”, jak i „trójek”. Dzięki temu oprócz awansu do turnieju finałowego żółto-czarni wygrali również klasyfikację medalową w Pomorskiem wśród chłopców. Dodatkowo w „czwórkach” dwóch zawodników Trefla połączyło siły z kolegami z UKS-u Jasieniaka Gdańsk i pod wodzą Iwony Wilkowskiej również zawiesiło na swoich szyjach złote krążki. Pod koniec czerwca podopieczni Oskara Janiszewskiego oraz Pawła Degucia rozpoczęli zmagania w Finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport. „Dwójki” zakończyły turniej na 15. miejscu, „czwórki” na szóstym, a „trójki” znalazły się w strefie medalowej. W półfinale gdańszczanie ulegli kędzierzynianom 0:2, ale już w pojedynku o trzecie miejsce nie dali szans MUKS-owi Piętnastce Białystok. Brązowy medal jest pierwszym klubowym krążkiem w tych zawodach.


(Fot. minisiatkowka.pl)

W turnieju finałowym w swojej kategorii po raz kolejny znaleźli się także kadeci Trefla. Siatkarze Ariela Fijoła w starciach grupowych wygrali dwa z trzech pojedynków, a w półfinale przegrali z MOS-em Wolą Warszawa. W swoim ostatnim spotkaniu turnieju, którego stawką był brąz, mistrzowie Pomorza stanęli naprzeciw Gwardii Wrocław, jednak i w tej batalii musieli uznać wyższość rywali, kończąc sezon jako czwarta drużyna w kraju.

Z kolei gdańscy młodzicy, którzy zostali wicemistrzami województwa, zakończyli swój udział na ćwierćfinale mistrzostw Polski.

 

Fot. Adrian Sawko

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni