Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
07 lis

Dwa sety pełne walki, jednak punkty zostają na boisku mistrza Polski

Mistrz Polski i wicelider tabeli PlusLigi, Jastrzębski Węgiel, wygrał bez straty seta z Treflem Gdańsk, jednak w drugiej i trzeciej partii spotkania gdańszczanie walczyli z jastrzębianami punkt za punkt. Po słabym początku meczu Trefl dostarczył kibicom sporo emocji, ale to gospodarze cieszą się z trzech punktów. W Jastrzębiu-Zdroju w ekipie Trefla zabrakło Mateusza Miki, który został w Gdańsku z uwagi na lekkie przeziębienie.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:14, 25:22, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Toniutti 1, Boyer 12, Wiśniewski 13, Gladyr 13, Clevenot 14, Fornal 6, Popiwczak (libero) oraz Hadrava 3, Tervaportti

Trefl Gdańsk: Lipiński 11, Sasak 11, Reichert 8, Kampa 2, Mordyl 5, Crer 6, Olenderek (libero) oraz Wlazły 1, Kozub, Urbanowicz, Łaba

MVP: Gladyr

Liczby meczu:

4 –  cztery punkty z rzędu zdobyli w końcówce drugiego seta jastrzębianie. Pierwsza partia niedzielnego meczu była jednostronna dla gospodarzy, jednak w drugim secie było zdecydowanie więcej zaciętej walki i sporych emocji. Trefl po grze punkt za punkt wysunął się w końcówce nawet na prowadzenie (21:19), jednak mistrz Polski od stanu 22:22 nie pozwolił dojść gdańszczanom do głosu. Również do 22 zakończyła się trzecia partia meczu, która także do stanu 22:22 była niezwykle zacięta. Ze strony jastrzębian nie brakowało mocnych zagrań, ale także Trefl pokazywał, że przyjechał na teren mistrza Polski walczyć o każdą piłkę.

3 – trzy asy serwisowe zapisał w niedzielnym meczu na swoim koncie atakujący Jastrzębskiego Węgla Stephen Boyer. Wysoką skutecznością w meczu popisał się także MVP Jurij Gladyr, który w szczególności wykorzystywał piłki sytuacje. Mistrz Polski nie wybaczał na swoim boisku żadnych błędów i nie marnował okazji do zapisywania na swym koncie kolejnych punktów.

1 – dla gdańszczan mecz z Jastrzębskim Węglem był pierwszym z listopadowej serii czterech spotkań z zespołami z ligowej czołówki. Po drugim i trzecim secie, w których „gdańskie lwy” walczyły o każdą piłkę zdecydowanie można być dobrej myśli przed kolejnymi trudnymi wyzwaniami. Za tydzień, w niedzielę 14 listopada o godz. 14:45, zespół trenera Michała Winiarskiego podejmie w ERGO ARENIE zwycięzcę siatkarskiej Ligi Mistrzów Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Pełna relacja z meczu czeka w portalu patrona medialnego klubu, trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Jastrzebski-Wegiel-Trefl-Gdansk-3-0-Siatkarze-nie-ugrali-seta-z-mistrzem-n161221.html#opinie.

Bilety na Mecz Kaszubski z Grupą Azoty ZAKSĄ są dostępne w cenach od 15 do 45 zł na www.gdanskielwy.pl.