04 lip

„Czwórka” mistrzami Polski, „trójka” z brązem – sukces minisiatkówki Trefla Gdańsk!

To pierwszy taki wynik w historii klubu. Podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving dwie ekipy Trefla – zarówno „czwórka”, jak i „trójka” chłopców – stanęły na podium rozgrywek. „Czwórka” zmagania zakończyła z tytułem mistrzów Polski, a „trójka” z brązowym medalem! Do tej pory Trefl w Wielkich Finałach Kinder Joy of Moving triumfował maksymalnie w jednej kategorii, a co ciekawe obecna złota „czwórka” rok temu wywalczyła w kategorii „trójek” pierwsze w historii klubu złoto w rozgrywkach minisiatkówki!

W zakończonej w niedzielę 28. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving rywalizowały 192 drużyny z całej Polski, wyłonione do wielkiego finału na etapach wojewódzkich, które trwały cały rok szkolny. Młodzi zawodnicy rywalizowali w Arenie Gliwice w kategoriach „dwójek”, „trójek” i „czwórek” dziewcząt i chłopców. Trefl Gdańsk swoje zespoły miał w dwóch kategoriach – „trójek” oraz „czwórek” chłopców. Obie drużyny świetnie rozpoczęły turniej. „Trójka” w składzie Oliwier Zenio, Rafał Pączek, Stanisław Kozłowski oraz Łukasz Malek, który był wypożyczony z klubu UKS Jedynka Bytów w pierwszym etapie bez straty seta pokonała ekipy AKS-u Rzeszów, LKS-u Wrzos Międzyborów oraz BKS-u Chemik Bydgoszcz Siatkówka Młodzieżowa. W kolejnych meczach młode „gdańskie lwy” ponownie wygrały wszystkie spotkania 2:0, pokonując AZS UWM Olsztyn, Tarnovię Volleyball Tarnowo Podgórne oraz BBTS Włókniarza Bielsko-Biała. Te wygrane dały awans do trzeciego etapu, przez który Trefl ponownie szedł niczym burza, tracąc tylko jednego seta w spotkaniu z LKS-em Wrzosem Międzyborów. Bez straty seta Trefl wygrał z Aluronem CMC Wartą Zawiercie S.A. oraz Glinka Academy SPS Lębork. Po tych wygranych gdańszczanie zameldowali się już w strefie medalowej. W pierwszym meczu w czwórce górą był jednak zespół Klubu Sportowego Arena Tomaszów Mazowiecki i Trefl w ostatnim meczu mierzył się o brązowy medal z Aluronem CMC Wartą Zawiercie S.A. W spotkaniu tym nie brakowało wielkich emocji – pierwszy set zakończył się na przewagi dla gdańszczan do 16, a drugi podopieczni trenerów Oskara Janiszewskiego i Dominiki Szwochert rozstrzygnęli na swoją korzyść do 13. Po tym zwycięstwie 2:0 „trójka” chłopców Trefla cieszyła się z brązowego medalu!

„Czwórka” chłopców do Wielkiego Finału Kinder Joy of Moving przystąpiła w składzie Adam Potempa, Arkadiusz Wlazły, Mateusz Skierkowski, Marcel Huk, Jakub Tymiński, Nikodem Brzoskowski. Czterech pierwszych zawodników z tego składu do Areny Gliwice wracało ze świetnymi wspomnieniami sprzed roku. W sierpniu 2021 r. chłopcy triumfowali bowiem w kategorii „trójek” i było to pierwsze złoto w minisiatkówce na arenie ogólnopolskiej w historii Trefla. Teraz podopieczni trenera Oskara Janiszewskiego startowali już w wyższej kategorii, ale powtórzyli sukces! „Czwórka” zmagania rozpoczęła od meczów z AKS-em Rzeszów, UMKS-em MOS WOLA WARSZAWA oraz Nakielskim Towarzystwem Sportowym “Trójka” / NTS Trójka Nakło, tracąc tylko jednego seta. W kolejnym etapie, ponownie ze stratą tylko jednej partii, gdańszczanie mierzyli się z VITASUN MKS-em Będzin, KPS-em Progress Września oraz KURIANVOLLEY Olsztyn. W ostatnim etapie przed strefą medalową drużyna trenera Oskara Janiszewskiego wygrała wszystkie mecze bez straty seta – z UKS-em 9 Leszno, MKS-em Mieszko Połczyn-Zdrój oraz Akademią Siatkówki 13 Koszalin. W pierwszym meczu w strefie medalowej gdańszczanie pokonali 2:0 Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla i awansowali do finału! W meczu o zloty medal Trefl mierzył się z KS-em WIFAMA UKS Akademia Siatkówki. W pierwszym secie wygrali rywale do 13, ale w kolejnych dwóch partiach górą był Trefl. Wyrównującego seta młode „gdańskie lwy” wygrały do 12, a tie-breaka do czterech i tym samym Adam Potempa, Arkadiusz Wlazły, Mateusz Skierkowski, Marcel Huk, Jakub Tymiński i Nikodem Brzoskowski wywalczyli złoto! Chłopców w kategoriach „trójek” i „czwórek” do sukcesów prowadzili trenerzy Oskar Janiszewski i Dominika Szwochert.

Składy brązowej „trójki” i złotej „czwórki” to na co dzień uczniowie dwóch gdańskich szkół podstawowych – Szkoły Podstawowej nr 6, będącej częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Gdańsku, oraz Szkoły Podstawowej nr 79. To między innymi w tych placówkach odbywa się siatkarskie szkolenie pod skrzydłami Trefla, które owocuje takimi efektami. Klub bardzo dziękuję Szkołom oraz ich Dyrektorom za możliwość wspólnego wychowywania przyszłych mistrzów!