PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki
Kup bilet
04 lip

„Czwórka” mistrzami Polski, „trójka” z brązem – sukces minisiatkówki Trefla Gdańsk!

To pierwszy taki wynik w historii klubu. Podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving dwie ekipy Trefla – zarówno „czwórka”, jak i „trójka” chłopców – stanęły na podium rozgrywek. „Czwórka” zmagania zakończyła z tytułem mistrzów Polski, a „trójka” z brązowym medalem! Do tej pory Trefl w Wielkich Finałach Kinder Joy of Moving triumfował maksymalnie w jednej kategorii, a co ciekawe obecna złota „czwórka” rok temu wywalczyła w kategorii „trójek” pierwsze w historii klubu złoto w rozgrywkach minisiatkówki!

W zakończonej w niedzielę 28. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving rywalizowały 192 drużyny z całej Polski, wyłonione do wielkiego finału na etapach wojewódzkich, które trwały cały rok szkolny. Młodzi zawodnicy rywalizowali w Arenie Gliwice w kategoriach „dwójek”, „trójek” i „czwórek” dziewcząt i chłopców. Trefl Gdańsk swoje zespoły miał w dwóch kategoriach – „trójek” oraz „czwórek” chłopców. Obie drużyny świetnie rozpoczęły turniej. „Trójka” w składzie Oliwier Zenio, Rafał Pączek, Stanisław Kozłowski oraz Łukasz Malek, który był wypożyczony z klubu UKS Jedynka Bytów w pierwszym etapie bez straty seta pokonała ekipy AKS-u Rzeszów, LKS-u Wrzos Międzyborów oraz BKS-u Chemik Bydgoszcz Siatkówka Młodzieżowa. W kolejnych meczach młode „gdańskie lwy” ponownie wygrały wszystkie spotkania 2:0, pokonując AZS UWM Olsztyn, Tarnovię Volleyball Tarnowo Podgórne oraz BBTS Włókniarza Bielsko-Biała. Te wygrane dały awans do trzeciego etapu, przez który Trefl ponownie szedł niczym burza, tracąc tylko jednego seta w spotkaniu z LKS-em Wrzosem Międzyborów. Bez straty seta Trefl wygrał z Aluronem CMC Wartą Zawiercie S.A. oraz Glinka Academy SPS Lębork. Po tych wygranych gdańszczanie zameldowali się już w strefie medalowej. W pierwszym meczu w czwórce górą był jednak zespół Klubu Sportowego Arena Tomaszów Mazowiecki i Trefl w ostatnim meczu mierzył się o brązowy medal z Aluronem CMC Wartą Zawiercie S.A. W spotkaniu tym nie brakowało wielkich emocji – pierwszy set zakończył się na przewagi dla gdańszczan do 16, a drugi podopieczni trenerów Oskara Janiszewskiego i Dominiki Szwochert rozstrzygnęli na swoją korzyść do 13. Po tym zwycięstwie 2:0 „trójka” chłopców Trefla cieszyła się z brązowego medalu!

„Czwórka” chłopców do Wielkiego Finału Kinder Joy of Moving przystąpiła w składzie Adam Potempa, Arkadiusz Wlazły, Mateusz Skierkowski, Marcel Huk, Jakub Tymiński, Nikodem Brzoskowski. Czterech pierwszych zawodników z tego składu do Areny Gliwice wracało ze świetnymi wspomnieniami sprzed roku. W sierpniu 2021 r. chłopcy triumfowali bowiem w kategorii „trójek” i było to pierwsze złoto w minisiatkówce na arenie ogólnopolskiej w historii Trefla. Teraz podopieczni trenera Oskara Janiszewskiego startowali już w wyższej kategorii, ale powtórzyli sukces! „Czwórka” zmagania rozpoczęła od meczów z AKS-em Rzeszów, UMKS-em MOS WOLA WARSZAWA oraz Nakielskim Towarzystwem Sportowym “Trójka” / NTS Trójka Nakło, tracąc tylko jednego seta. W kolejnym etapie, ponownie ze stratą tylko jednej partii, gdańszczanie mierzyli się z VITASUN MKS-em Będzin, KPS-em Progress Września oraz KURIANVOLLEY Olsztyn. W ostatnim etapie przed strefą medalową drużyna trenera Oskara Janiszewskiego wygrała wszystkie mecze bez straty seta – z UKS-em 9 Leszno, MKS-em Mieszko Połczyn-Zdrój oraz Akademią Siatkówki 13 Koszalin. W pierwszym meczu w strefie medalowej gdańszczanie pokonali 2:0 Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla i awansowali do finału! W meczu o zloty medal Trefl mierzył się z KS-em WIFAMA UKS Akademia Siatkówki. W pierwszym secie wygrali rywale do 13, ale w kolejnych dwóch partiach górą był Trefl. Wyrównującego seta młode „gdańskie lwy” wygrały do 12, a tie-breaka do czterech i tym samym Adam Potempa, Arkadiusz Wlazły, Mateusz Skierkowski, Marcel Huk, Jakub Tymiński i Nikodem Brzoskowski wywalczyli złoto! Chłopców w kategoriach „trójek” i „czwórek” do sukcesów prowadzili trenerzy Oskar Janiszewski i Dominika Szwochert.

Składy brązowej „trójki” i złotej „czwórki” to na co dzień uczniowie dwóch gdańskich szkół podstawowych – Szkoły Podstawowej nr 6, będącej częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Gdańsku, oraz Szkoły Podstawowej nr 79. To między innymi w tych placówkach odbywa się siatkarskie szkolenie pod skrzydłami Trefla, które owocuje takimi efektami. Klub bardzo dziękuję Szkołom oraz ich Dyrektorom za możliwość wspólnego wychowywania przyszłych mistrzów!

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni