Do domowego meczu Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zostało
Kup bilet
15 lip

Pięciu wychowanków Trefla Gdańsk w półfinale mistrzostw Europy U22

Reprezentacja Polski do lat 22 w czwartkowy wieczór zapewniła sobie awans do półfinału mistrzostw Europy. Po wygranych bez straty seta z Serbią i Austrią oraz przegranym tie-breaku z Francuzami biało-czerwoni wyszli z grupy z drugiego miejsca i w półfinale zmierzą się w sobotę o godz. 20:00 z Włochami. W kadrze, której trenerem jest Daniel Pliński, a jego asystentem szkoleniowiec grup młodzieżowych Trefla Ariel Fijoł oglądamy pięciu wychowanków gdańskiego klubu. Poza Karolem Urbanowiczem i Dawidem Pruszkowskim, którzy będą występować w seniorskim zespole „gdańskich lwów” w sezonie 2022/2023, są to także rozgrywający Dawid Pawlun, przyjmujący Jakub Kraut oraz środkowy Seweryn Lipiński.

Biało-czerwoni mistrzostwa Europy U22 rozpoczęli od meczu z Francuzami, a w spotkaniu tym w wyjściowym składzie na siedmiu zawodników było aż pięciu wychowanków Trefla Gdańsk! Ci najbardziej rozpoznawalni to środkowy Karol Urbanowicz i libero Dawid Pruszkowski, przed którymi kolejny sezon w seniorskim zespole „gdańskich lwów”, ale za rozegranie reprezentacji Polski do lat 22 odpowiada Dawid Pawlun, który w drużynach Trefla grał od poziomu minisiatkówki, a ostatnie sezony rozgrywał na wypożyczeniu w pierwszoligowej drużynie KPS-u Siedlce. Przyjmującym kadry jest Jakub Kraut, również związany z Treflem od najmłodszych lat, obecnie wypożyczony do pierwszoligowego AZS-u AGH Kraków. Z kolei na środku siatki obok Karola Urbanowicza w pierwszym meczu oglądaliśmy Seweryna Lipińskiego – obecnie zawodnika klubu UKS Wilki Chwaszczyno, który w minionym sezonie grał na wypożyczeniu w pierwszoligowej Olimpii Sulęcin, ale w Treflu trenował od kategorii młodzika. Trefl jest więc fenomenem wśród klubów PlusLigi posiadających swoich graczy w reprezentacji U22. Drugi pod tym względem jest Aluron CMC Warta Zawiercie z dwoma zawodnikami – Dawidem Dulskim i Adrianem Markiewiczem, a następnie Jastrzębski Węgiel i Projekt Warszawa, którzy w kadrze trenera Plińskiego mają po jednym reprezentancie – odpowiednio Michała Gierżota i Bartosza Gomułkę.

Trzymamy kciuki za jak najlepszy mecz reprezentacji Polski w sobotę i awans do finału mistrzostw Europy U22!

Mecze są transmitowane na kanale YouTube Polskiej Siatkówki – https://www.youtube.com/c/PolskaSiatk%C3%B3wkaOfficial, a wstęp do Areny Jaskółka w Tarnowie jest bezpłatny! Czwartkowy mecz z Austrią z trybun hali obserwowało aż ponad 4000 kibiców!

Fot. Polska Siatkówka

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni