14 lis

Zwycięzca Ligi Mistrzów górą w ERGO ARENIE. 6250 kibiców dopingowało „gdańskie lwy”!

Przy dopingu 6250 kibiców rozgrywany był niedzielny mecz „gdańskich lwów” z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Zwycięzca Ligi Mistrzów wygrał na granicy Gdańska i Sopotu bez straty seta, ale dwie pierwsze partie dostarczyły siatkarskim fanom ogromnych emocji. Statuetka MVP powędrowała do rozgrywającego Marcina Janusza, który przez ostatnie trzy lata występował nad Bałtykiem, a teraz po raz pierwszy powrócił do hali Trefla w barwach Grupy Azoty ZAKSY.

Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 20:25, 14:25)

Trefl Gdańsk: Lipiński 11, Sasak 9, Reichert 1, Kampa 1, Mordyl 2, Crer 9, Olenderek (libero) oraz Wlazły 3, Kozub 1, Urbanowicz 1, Mika 4, Łaba

Grupa Azoty ZAKSA: Kaczmarek 15, Rejno 8, Janusz 4, Śliwka 9, Semeniuk 10, Smith 7, Shoji (libero) oraz Kluth, Kalembka

MVP: Marcin Janusz

Widzów: 6250

Liczby meczu:

3 – trzy asy serwisowe zanotował w niedzielnym meczu rozgrywający Marcin Janusz. W sumie kędzierzynianie punktowali bezpośrednio z pola zagrywki 10 razy, przy trzech asach „gdańskich lwów”. „Elvis” po meczu został nagrodzony statuetką dla najlepszego zawodnika meczu, a przed rozpoczęciem spotkania otrzymał pamiątkę od klubu gospodarzy, ponieważ w niedzielę powrócił do ERGO ARENY po trzech latach gry w Gdańsku.

5 – pięciopunktową stratę odrobili na początku pierwszego seta gdańszczanie, dostarczając ogromnych emocji kibicom. Choć Grupa Azoty ZAKSA prowadziła już 7:2, gdańszczanie szybko zaczęli zdobywanie oczek i wyrównali stan pierwszej partii przy 11:11. Pierwszy i drugi set dostarczyły kibicom ogromnych emocji, przez długi czas tocząc się przy jednym – dwóch punktach różnicy. W trzecim secie zwycięzca Ligi Mistrzów włączył wyższy bieg i zdecydowanie odskoczył Treflowi.

6250 – w niedzielnym meczu drużynom kibicowało 6250 kibiców, w tym niespełna dwa tysiące dzieci z Kaszub. Niedzielne spotkanie było bowiem „Meczem Kaszubskim”, jedynym takim wydarzeniem w regionie, łączącym sport z promowaniem regionalnej kultury.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie patrona medialnego klubu, trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/TREFL-Gdansk-Grupa-Azoty-ZAKSA-Kedzierzyn-Kozle-0-3-n161328.html.