31 paź

Zwycięstwa pięciu gdańskich zespołów młodzieżowych

Rankiem w sobotę kadeci rozegrali mecze wyjazdowe. Pierwszy zespół zagrał w Lęborku z miejscową drużyną. Zawodnicy Mariusza Łobacza pewnie zwyciężyli w swoim spotkaniu 3:0, w każdym secie triumfując do 16 lub 15. Z kolei Trefl Gdańsk II musiał przełknąć gorycz porażki. Po pierwszych dwóch wysoko wygranych partiach, kiedy wydawało się, że trzecia będzie już formalnością, przeciwnicy podnieśli się z kolan i wygrali kolejne dwie na przewagi. Równie dużo emocji było w tie-breaku. Niestety, ostatecznie minimalnie lepsi okazali się gdańszczanie z GKS-u Stoczniowca.

Wieczorem kibice drużyn Trefla mogli obejrzeć pojedynek drugoligowców z UKS-em OPP Powiatem Kołobrzeskim Kołobrzeg. Generalnie lęborczanie grali pewnie, wyeliminowali większość błędów popełnianych w poprzednich meczach. Te zdarzyły się jednak w decydujących momentach dwóch pierwszych setów, co pozwoliło przeciwnikom dojść podopiecznych Adama Miotka w końcówkach. Na szczęście żółto-czarni w porę odzyskiwali kontrolę nad grą. W ostatniej partii Trefl przegrywał już 20:22. Po chwili doprowadził do remisu po 23, a gdy w polu zagrywki pojawił się Łukasz Kalinowski, który zanotował dwa asy, żółto-czarni mogli cieszyć się ze zwycięstwa bez straty seta.

Dodatkowo w sobotę w Łebieniu SPS Lębork wspólnie z UKS-em Libero Łebień zorganizował turniej minisiatkówki w kategorii „dwójek”. W imprezie udział wzięło 20 ekip, w tym reprezentanci Trefla Gdańsk, które podzielone zostały na 4 grupy. Rywalizacja między zespołami była zacięta, a pierwsze miejsce przypadło żółto-czarnym, którzy na koniec okazali się lepsi od dwóch starogardzkich „dwójek”.

29 października od rana w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu rozgrywany był turniej młodzików. Pierwsza drużyna Trefla bez problemów wygrała spotkanie z młodszymi kolegami oraz z SKS-em Starogardem Gdańskim, natomiast podopiecznym Oskara Janiszewskiego w drugim meczu nie udało się pokonać starogardzian. – SKS ma starszy zespół od mojego, a co za tym idzie bardziej doświadczony. Jednak mimo porażki jestem zadowolony z gry moich zawodników, którzy powoli ogrywają się w nowej dla siebie kategorii wiekowej – powiedział Oskar Janiszewski, trener Trefla Gdańsk II.

Juniorzy w wyjazdowych spotkaniach odnieśli dwa zwycięstwa. O ile ekipa Adama Miotka poradziła sobie z MKS-em KORAB-em POSM-em Puck w trzech setach, raczej bez większych problemów, o tyle druga drużyna do zwycięstwa potrzebowała już czerech. W pierwszej partii górą byli zawodnicy GKS-u Stoczniowca Gdańsk, którzy byli lepsi od żółto-czarnych o osiem punktów. Na szczęście w kolejnych trzech ton grze nadawali już siatkarze Mariusza Łobacza i to oni zapisali na swoim koncie komplet punktów.

Wyniki meczów:

II liga
Trefl Lębork – UKS Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg 3:0 (25:23, 25:23, 25:23)

Juniorzy
GKS Stoczniowiec Gdańsk – Trefl Gdańsk II 1:3 (25:17, 18:25, 21:25, 20:25)
MKS KORAB POSM Puck – Trefl Gdańsk I 0:3 (18:25, 22:25, 17:25)

Kadeci
SPS Lębork – Trefl Gdańsk I 0:3 (16:25, 15:25, 16:25)
GKS Stoczniowiec Gdańsk – Trefl Gdańsk II 3:2 (12:25, 14:25, 26:24, 27:25, 15:13)