Do meczu z kibicami zostało
Kup bilet
03 lut

Z Bydgoszczy do Gdańska z trzema punktami

Trefl Gdańsk  bez straty seta zwyciężył w Hali Łuczniczka z Chemikiem Bydgoszcz. MVP spotkania wybrany został Maciej Muzaj – to już jego szósta (licząc mecz ze Stocznią Szczecin) statuetka dla najlepszego gracza meczu w tym sezonie PlusLigi. Najbliższe spotkanie gdańszczanie rozegrają za tydzień w Olsztynie (niedziela, godz. 17:30), a następnie dwukrotnie rywali podejmą w ERGO ARENIE. W walentynkowy czwartek 14 lutego o godz. 18:00 PGE Skrę w ramach Ligi Mistrzów, a w wolną od handlu niedzielę podczas ferii – 17 lutego o godz. 14:45 – Jastrzębski Węgiel. Bilety na oba starcia są dostępne na www.gdanskielwy.pl w cenach od 10 do 40 zł.

Chemik Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 0:3 (17:25, 24:26, 21:25)

Chemik: Lipiński 4, Margarido, Kovacević 10, Szalacha 11, Filipiak 13, Morozau 3, Kowalski (libero) oraz Gryc, Lesiuk

Trefl: Nowakowski 8, Janusz 2, Niemiec 4, Mijailović 5, Muzaj 24, Schott12, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Hebda 1, Kozłowski

MVP: Maciej Muzaj

Liczby meczu:

3 – Trefl Gdańsk odniósł w niedzielę trzecie zwycięstwo z rzędu. Po dwóch wygranych w Lidze Mistrzów – z Greenyard Maaseik i Berlin Recycling Volleys – gdańszczanie wygrali także w rodzimej PlusLidze. W tych trzech meczach stracili tylko jednego seta (z belgijskim Greenyardem).

6 – szóstą statuetkę MVP odebrał dziś z rąk komisarza zawodów Maciej Muzaj. Atakujący zdobył 24 punkty, osiągając 58% skuteczności w ataku – skończył 21 z 38 piłek. Trzy „oczka” dołożył bezpośrednio z zagrywki. Co ciekawe, w niedzielnym  meczu z Chemikiem to właśnie do Muzaja należał w każdej z trzech partii pierwszy punkt dla gdańszczan. Do atakującego należała także ostatnia akcja meczu.

7 – tyle z dziesięciu piłek skończył dziś środkowy Piotr Nowakowski, który zanotował najwyższy procent skuteczności w ataku wśród „gdańskich lwów”. Przypomnijmy, że Pit wrócił w minioną środę na parkiet po trzech tygodniach przerwy, które spowodowane były gorszymi wynikami krwi mistrza świata, wynikającymi ze zdiagnozowanej celiakii. Trochę odpoczynku w połączeniu ze zmianą diety dały świetne efekty i Piotr wrócił na boisko z nową mocą.

Pełna relacja z meczu dostępna na stronie naszego patrona medialnego trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Siatkarze-Trefla-Gdansk-pokonali-Chemika-Bydgoszcz-3-0-n131541.html.