Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
10 mar

W niedzielę przedostatni mecz domowy rundy zasadniczej!

W niedzielę o 17:30 Trefl Gdańsk rozpocznie w ERGO ARENIE przedostatni mecz domowy w rundzie zasadniczej obecnego sezonu PlusLigi! Gdańszczanie podejmą PSG Stal Nysa, czyli obecnie ósmą ekipę ligowej stawki. Trefl do tego starcia podchodzi po dwóch meczach wyjazdowych. – Gdy gramy na wyjazdach, to wówczas najczęściej to nasi rywale mają dodatkowe argumenty po swojej stronie, także bardzo się cieszę, że w niedzielę wracamy do ERGO ARENY, do naszych kibiców – mówi trener gdańszczan Igor Juricić. Bilety w cenach od 10 do 39 zł czekają na www.gdanskielwy. Ponieważ w meczową niedzielę przypada Dzień Matematyki, klub szykuje również dodatkowe, liczbowe atrakcje dla najmłodszych.

Trefl Gdańsk rozegrał już 26 meczów z 30 ligowych kolejek w rundzie zasadniczej obecnego sezonu PlusLigi. Zespół trenera Juricicia zmierzy się jeszcze w domu z PSG Stalą Nysa i Projektem Warszawa, a na wyjeździe zawalczy o punkty z GKS-em Katowice i Asseco Resovią Rzeszów. W niedzielę 12 marca o 17:30 gdańszczanie rozegrają przedostatnie starcie przed własną publicznością zanim rozpoczną się play-offy. W hali na granicy Gdańska i Sopotu podejmą prowadzoną przez trenera Daniela Plińskiego PSG Stal. Nysa to obecnie ósmy zespół ligowej stawki, a jego barw bronią między innymi lider rankingu atakujących Wassim Ben Tara, czterokrotnie wyróżniany statuetką MVP przyjmujący Michał Gierżot, czy doświadczony Rafał Buszek. Trefl do tego spotkania przystępuje po dwóch, niełatwych wygranych na wyjeździe.

To, że my jesteśmy na szóstym, czy piątym miejscu w tabeli, to nie oznacza, że drużyny niżej notowane nie grają dobrej siatkówki. Chcemy osiągnąć nasz cel, jakim są play-offy, a jednocześnie wiemy, że nie ma łatwej gry, obojętnie kto stoi po drugiej stronie siatki. Jadąc do Bielska wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie, BBTS nie miał nic do stracenia, mogli grać swoją najlepszą siatkówkę. A z drugiej strony my mieliśmy trochę problemów zdrowotnych, z powodu przeziębienia nie mógł wtedy zagrać Bartek Bołądź. Ostatecznie wygraliśmy, również dzięki graczom wprowadzanym na boisko z kwadratu. Bardzo się cieszę, że każdy w drużynie przyczynia się do zwycięstw. W Lubinie graliśmy z przeciwnikiem, który gra bardzo zdyscyplinowaną siatkówkę. Po obu stronach był to mecz z wieloma błędami w polu zagrywki, najważniejsza jednak jest wygrana, musimy się cieszyć z 2 punktów w tym spotkaniu, bo przecież gospodarze prowadzili już 2:1. Gdy gramy na wyjazdach, to wówczas najczęściej to nasi rywale mają dodatkowe argumenty po swojej stronie, także bardzo się cieszę, że w niedzielę wracamy do ERGO ARENY, do naszych kibiców. Nysa to drużyna bardzo fizyczna i wiemy, że również łatwo nie będzie. My jednak po dołączeniu Zhanga mamy większą dowolność w grze, możemy wybierać, czy grać bardziej ofensywnie, czy stawiać na defensywę. Zmierzamy po swój cel, a jestem przekonany, że kibice pomogą nam zrobić kolejny krok w jego kierunku – mówi trener Trefla Gdańsk Igor Juricić.

Matematyczne atrakcje

Ponieważ w niedzielę meczową przypada Dzień Matematyki gdańszczanie szykują specjalną zabawę, która będzie stanowić jednocześnie naukę. Podczas gdy siatkarze będą rywalizować na boisku, obok parkietu w strefie stworzonej wspólnie ze Studenckim Ośrodkiem Kształcenia „Indeks” na młodych kibiców będą czekać siatkarsko-matematyczne zadania. Na bazie pola boiska do siatkówki zgłębiana będzie geometria, do wyliczeń procentowych posłużą skuteczności poszczególnych zawodników w takich elementach gry jak przyjęcie, czy atak, a w obliczaniu finansów na tapet wzięty zostanie rodzinny budżet związany z wyjściem na mecz! Ponadto bez zmian na najmłodszych czekać będą kącik zabaw Trefla, dmuchaniec Polsat Plus Areny Gdańsk, miniboisko do koszykówki, a także maskotki Treflika i Airnesta Portu Lotniczego Gdańsk. Wszystkie animacje odbywają się oczywiście pod okiem wykwalifikowanych animatorów, więc gdy dzieci szaleją w specjalnie przygotowanych dla nich strefach, rodzice mogą śledzić siatkarskie widowisko z trybun hali.

Bilety na niedzielny mecz czekają w cenach od 10 do 39 zł na www.gdanskielwy.pl. W dniu meczu wejściówki będą dostępne także w kasie klubowej w ERGO ARENIE, która otwarta będzie od godz. 15:30 (okienko kasowe przy kasie nr 1).

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni