Do meczu Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie zostało
Kup bilet
09 mar

Rodzinne kibicowanie, atrakcje dla najmłodszych i… matematyka na bazie siatkówki!

Mecze siatkarskiego Trefla Gdańsk to już synonim rodzinnego kibicowania i niezwykle przyjaznej atmosfery na trybunach. Nie inaczej będzie w niedzielę 12 marca, gdy gdańscy siatkarze podejmą w ERGO ARENIE drużynę PSG Stali Nysa. Pierwszy gwizdek spotkania rozbrzmi o 17:30, a ponieważ tego dnia przypada Święto Matematyki, gdański klub poza tradycyjnymi atrakcjami dla najmłodszych szykuje kącik matematyczny, w którym królowej nauk młodzi kibice będą się uczyć na przykładzie… swojej ulubionej dyscypliny sportu! Sportowe emocje i nieoczywiste atrakcje gwarantowane.

Kącik zabaw Trefla, dmuchaniec Polsat Plus Areny Gdańsk, miniboisko do siatkówki lub koszykówki, a także maskotki Treflika i Airnesta Portu Lotniczego Gdańsk – to stały zestaw atrakcji, które zawsze czekają na małych kibiców podczas meczów siatkarskiego Trefla Gdańsk. 12 marca strefę animacji wzbogaci kącik matematyczny. Ponieważ w niedzielę meczową przypada Dzień Matematyki gdańszczanie szykują specjalną zabawę, która będzie stanowić jednocześnie naukę. Podczas gdy siatkarze będą rywalizować na boisku, obok parkietu w strefie stworzonej wspólnie ze Studenckim Ośrodkiem Kształcenia „Indeks” na młodych kibiców będą czekać siatkarsko-matematyczne zadania. Na bazie pola boiska do siatkówki zgłębiana będzie geometria, do wyliczeń procentowych posłużą skuteczności poszczególnych zawodników w takich elementach gry jak przyjęcie, czy atak, a w obliczaniu finansów na tapet wzięty zostanie rodzinny budżet związany z wyjściem na mecz! Wszystkie animacje odbywają się oczywiście pod okiem wykwalifikowanych animatorów, więc gdy dzieci szaleją w specjalnie przygotowanych dla nich strefach, rodzice mogą śledzić siatkarskie widowisko z trybun hali.

Sam mecz także zapowiada się ciekawie. Będzie to już przedostatnie domowe spotkanie gdańszczan w rundzie zasadniczej obecnego sezonu PlusLigi, a co więcej drużyny sąsiadują w ligowej tabeli i obie walczą o wejście do fazy play-off. Trenerem PSG Stali Nysa jest były siatkarz Daniel Pliński, za atak odpowiada najskuteczniejszy na tej pozycji gracz całej ligi Wassim Ben Tara, a na przyjęciu występują znane nazwiska – doświadczony Rafał Buszek oraz młody Michał Gierżot. W drużynie gdańszczan prowadzonej przez trenera Juricica również nie brakuje ciekawych postaci. W przedostatnim meczu Trefla swój 800. as serwisowy w rozgrywkach zanotował Mariusz Wlazły, ustanawiając kolejny ligowy rekord, a pierwszą statuetkę MVP otrzymał Chińczyk Zhang Jingyin. Szykuje się bardzo ciekawy mecz, a wszystko to, co będzie się działo dookoła boiska sprawia, że wizyta w ERGO ARENIE to idealny pomysł na rodzinną rozrywkę.

Bilety na niedzielny mecz czekają w cenach od 10 do 39 zł na www.gdanskielwy.pl. Klub przygotował także specjalny sektor rodzinny zlokalizowany najbliżej atrakcji dla dzieci. Miejsca te znajdują się w sektorze 117 na najniższej kondygnacji trybun – dzięki temu bez problemu można dotrzeć do nich z dziecięcymi wózkami. W ERGO ARENIE znajduje się też specjalny pokój dla matek karmiących, więc kibice żółto-czarnych mogą być obecni na meczach od pierwszych miesięcy życia. Wejściówki do sektora rodzinnego dla dzieci do 13. roku życia kosztują 2 zł. Starsza młodzież – uczniowie i studenci do 26. roku życia – kibicują w nim za 10 zł. Taka cena przysługuje również osobom powyżej 60. roku życia. Wejściówki normalne kosztują natomiast 15 zł. Z kolei dzieci do 7. roku życia, które w trakcie meczu zajmują jedno miejsce razem z opiekunem, zawsze mają darmowy wstęp na mecz, niezależnie od tego, w którym sektorze kibicują. Co ważne, bilety dla dzieci za 2 zł do sektora 117 można kupować jedynie w kasie klubowej Trefla Gdańsk w ERGO ARENIE. W niedzielę 12 marca będzie ona otwarta od godz. 15:30. Wszystkie pozostałe bilety czekają online na www.gdanskielwy.pl.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni