Mecz z Kibicami na zakończenie sezonu, sala treningowa ERGO ARENY
Kup bilet
15 wrz

Tydzień przed inauguracją PlusLigi – czas na prezentację drużyny!

W sobotę 24 września Trefl Gdańsk zaprezentuje się kibicom. Siatkarze będą czekać na swoich fanów i mieszkańców Pomorza o godz. 14 w Forum Gdańsk na mostku na poziomie 0. Wydarzenie zaplanowano do godz. 15:30, a oprócz przedstawienia już kompletnego składu „gdańskich lwów” na sezon 2022/2023, zaprezentowania nowych strojów meczowych, czy czasu na zdjęcia i autografy, będzie to też świetna okazja do lepszego poznania struktur młodzieżowych gdańskiego klubu. Serdecznie zapraszamy!

 

Trefl Gdańsk już od kilku sezonów prezentuje się kibicom i mieszkańcom Pomorza w Forum Gdańsk. Tak samo będzie i przed sezonem 2022/2023. Dokładnie weekend przed startem PlusLigi – w sobotę 24 września o godz. 14:00 – siatkarze będą czekać na fanów na mostku na poziomie 0 Forum Gdańsk. Tym razem oprócz 21 twarzy „gdańskich lwów”, które tworzy 15 zawodników i sześciu członków sztabu szkoleniowego, trójmiejskiej publiczności zaprezentowani zostaną również przedstawiciele drużyn młodzieżowych Trefla. Sezon 2022/2023 będzie bowiem pierwszym, w którym wychowankowie lub zawodnicy, który grali wcześniej w strukturach klubu będą stanowili aż 1/3 składu pierwszego zespołu! Co więcej, dla gdańskiej młodzieży minione lato było niezwykle udane. Na początku lipca dwie drużyny minisiatkówki Trefla Gdańsk – „trójka” i „czwórka” stanęły na podium ogólnopolskiego finału Kinder Joy of Moving, zdobywając odpowiednio brąz i złoto. Chwilę później Dawid Pruszkowski i Karol Urbanowicz zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy U22. A co więcej, ten drugi zawodnik tego lata stał się też pierwszym siatkarzem urodzonym w XXI wieku i powołanym przez trenera Nikolę Grbicia do seniorskiej reprezentacji Polski. Budowane od początku istnienia klubu struktury młodzieżowe dają coraz lepsze rezultaty i zdecydowanie warto je dostrzegać przy takich wydarzeniach jak prezentacja pierwszej drużyny.

 

Co jeszcze będzie czekać na kibiców w Forum Gdańsk? Gdańszczanie zaprezentują się w nowych strojach meczowych, nawiązujących do symbolu swojego miasta-gospodarza, czyli bursztynu. Bursztyn to również symbol pozytywnej energii, a z niej słynie Trefl Gdańsk, a także początku. Zdecydowanie sezon 2022/2023 będzie dla gdańskiego klubu nowym rozdziałem. Przed rozgrywkami nie tylko zmienił się trener zespołu, ale także aż 10 zawodników. Barw Trefla nadal będą bronić siatkarska ikona Mariusz Wlazły, reprezentant Niemiec Lukas Kampa i trzej wychowankowie klubu – Karol Urbanowicz, Dawid Pruszkowski i Jordan Zaleszczyk, a do nowych twarzy seniorskiego zespołu gdańszczan należą atakujący Bartłomiej Bołądź, przyjmujący Piotr Orczyk, Jan Martinez Franchi, Mikołaj Sawicki, Jakub Czerwiński i Aliaksei Nasevich, rozgrywający Kamil Droszyński, środkowi Janusz Gałązka i Patryk Niemiec oraz libero Luke Perry. Prezentacja drużyny będzie okazją do lepszego poznania zawodników, otrzymania autografów, czy zrobienia pierwszych zdjęć z „gdańskimi lwami”. Podczas wydarzenia odbędą się też zabawy dla kibiców, w których do wygrania będą oczywiście gry Sponsora Tytularnego drużyny, marki Trefl oraz bilety na inaugurację sezonu! Wydarzenie potrwa do godz. 15:30.

 

Gdańszczanie rozgrywki 2022/2023 rozpoczną od domowego meczu z Barkomem Każany Lwów, który odbędzie się w ERGO ARENIE w niedzielę 2 października. Sprzedaż wejściówek na to spotkanie zostanie uruchomiona po potwierdzeniu godziny meczu przez telewizję, najprawdopodobniej 19 września. Obecnie na www.gdanskielwy.pl dostępne są całosezonowe karnety. 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni