Do meczu o 5. miejsce Trefl Gdańsk vs Bogdanka LUK Lublin
10 wrz

Wygrana i remis z Indykpolem AZS-em w Olsztynku

W piątek i sobotę Trefl Gdańsk rozgrywał kolejne mecze sparingowe, tym razem z Indykpolem AZS w Olsztynku. Drużyny rozegrały w sumie 8 setów, ale wyniki meczów były dość nietypowe – w piątek, choć gdańszczanie wygrali 3:0, rozegrano jeszcze czwartą partię, która padła łupem rywali, a w sobotę mecz zakończył się remisem 2:2, a do tego ostatni set rozgrywany był na zasadach tie-breaka. Kolejny wyjazd na turniej sparingowy przed gdańszczanami już w środę. W czwartek i piątek Trefl zagra w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego, w którym udział wezmą również Ślepsk Malow Suwałki (gospodarze), Cerrad Enea Czarni Radom oraz dobrze znany gdańszczanom po tym weekendzie Indykpol AZS Olsztyn.

Zarówno piątkowy, jak i sobotni sparing Trefl rozpoczął w składzie Niemiec, Bołądź, Kampa, Urbanowicz, Sawicki, Orczyk, Perry (libero). W tym składzie gdańszczanie pewnie wygrali dwie pierwsze partie – do 20 i 15 – i na trzecią odsłonę trener Juricić postawił na wiele zmian. Na boisku pozostali tylko Piotr Orczyk i Mikołaj Sawicki, a pozostałych graczy zastąpili Janusz Gałązka, Mariusz Wlazły, Kamil Droszyński, Jordan Zaleszczyk i Dawid Pruszkowski. Mimo tak zmienionego zestawienia gdańszczanie wygrali i trzecią partię, do 22. Mimo wyniku 3:0 gra toczyła się dalej – trenerzy postanowili bowiem, by rozegrać jeszcze czwartego seta. Ten padł łupem olsztynian do 17, a na boisku w wyjściowym składzie znalazł się w nim także Aliaksei Nasevich, co oznaczało, że trener Juricić sprawdzał niemal wszystkich zawodników, za wyjątkiem jedynie Jakuba Czerwińskiego. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zapisał na swoim koncie Mikołaj Sawicki (19 „oczek”), ale przyjmujący jako jedyny gracz rozegrał pełne cztery sety.

W sobotę gdańszczanie ponownie rozpoczęli w tym samym składzie, ale mecz od początku był zdecydowanie bardziej wyrównany. Inauguracyjną partię Trefl wygrał na przewagi do 25, a w drugiej górą byli już olsztynianie (25:23). Trzecia odsłona należała do gdańszczan (25:18), a przed czwartym setem szkoleniowcy uzgodnili, że niezależnie od wyniku meczu będzie to ostatnia odsłona spotkania, a co więcej rozegrana do 15-stu punktów. Trener Juricić na czwartą partię ponownie postanowił wpuścić na boisko zmienników – przede wszystkim Aliakseia Nasevicha i Jordana Zaleszczyka, a także Mariusza Wlazłego. Tego seta Indykpol AZS wygrał przewagą aż 9 punktów i cały mecz zakończył się rzadkim jak na siatkówkę remisem (2:2).

Kolejne sparingi przed gdańszczanami już w czwartek i piątek. W środę drużyna jedzie do Suwałk, gdzie dzień później rozpocznie się XIII Memoriał Józefa Gajewskiego. W czwartek o 17:30 Trefl zagra z Cerradem Eneą Czarnymi Radom (transmisja w Polsacie Sport Extra), a w piątek w zależności od wyniku meczu w spotkaniu o III miejsce (17:30) lub finale (19:30).

Przypominamy, że na www.gdanskielwy.pl trwa sprzedaż całosezonowych karnetów. Pierwszy mecz gdańszczanie rozegrają w ERGO ARENIE w niedzielę 2 października z Barkomem Każany Lwów. Sprzedaż biletów ruszy prawdopodobnie 19 września po południu.

Z kolei na sobotę 24 września na godz. 14 planowana jest prezentacja drużyny w FORUM Gdańsk. Więcej szczegółów wkrótce.