MECZ BEZ KIBICÓW, POLSAT SPORT Indykpol AZS Olsztyn vs Trefl Gdańsk
Kup bilet
12 Sty

Trener Michał Winiarski i Marcin Janusz nominowani w plebiscycie „Ligowiec Roku” portalu trojmiasto.pl

Aż dwóch przedstawicieli Trefla Gdańsk znalazło się wśród ośmiu osób z trójmiejskiego świata sportu, nominowanych do tytułu „Ligowca Roku” w plebiscycie portalu trojmiasto.pl. Trener Michał Winiarski i Marcin Janusz rywalizują z m.in. piłkarzem Lechii Gdańsk Dusanem Kuciakiem, żużlowcem ekipy Zdunek Wybrzeże Gdańsk Rasmusem Jensenem, czy koszykarką VBW Arki Gdynia Barborą Balintovą. Głosowanie trwa do 24 stycznia 2021 do godz. 23:59. W ciągu każdego tygodnia trwania rywalizacji można oddać maksymalnie trzy głosy (przypisując od jednego do trzech punktów). To oznacza, że z jednego urządzenia, podczas dwóch tygodni głosowania, możemy np. oddać dwa głosy po trzy punkty na trenera Winiarskiego i dwa głosy po dwa punkty na Marcina Janusza. Głosowanie odbywa się w portalu trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/plebiscyt/2020/

Wybór „Ligowca Roku” w portalu trojmiasto.pl odbywa się już po raz dziewiąty. Do tej pory „gdański lew” raz wygrał ten plebiscyt i był to Mateusz Mika w 2015 r. Ponad połowę dotychczasowych głosowań zdominowali piłkarze – zarówno Lechii Gdańsk, jak i Arki Gdynia. W tym roku żółto-czarni mają duże szanse na powtórzenie wyniku „Mikusia”, bowiem wśród ośmiu finalistów Trefl ma aż dwóch przedstawicieli, a co więcej trener Michał Winiarski jest jedynym szkoleniowcem wśród nominowanych. Zarówno trener, jak i Marcin Janusz w finałowej rozgrywce znaleźli się jako ligowcy poszczególnych miesięcy, a także spełnili ten warunek, że reprezentowali Gdańsk zarówno wiosną, jak i jesienią 2020 r. Ten drugi aspekt wykluczył z rywalizacji Mateusza Mikę, który choć został Ligowcem Listopada, nie reprezentował Trefla w pierwszej połowie 2020 r.

Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek 11 stycznia w samo południe i trwa do niedzieli 24 stycznia do północy. Punkty przyznawane poszczególnym nominowanym nie będą na bieżąco upubliczniane. Przed ogłoszeniem ostatecznych wynikówjedynie na półmetku głosowania portal trojmiasto.pl ujawni, jak kształtuje się procentowe poparcie dla poszczególnych kandydatur. Mieć to będzie miejsce w poniedziałek, 18 stycznia o godzinie 12. Wszystkie szczegóły znajdują się tutaj – https://sport.trojmiasto.pl/9-Plebiscyt-Trojmiasto-pl-na-Najlepszego-Ligowca-Roku-2020-Zaczynamy-glosowanie-n152236.html. 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni