Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
22 wrz

Trefl Gdańsk zwycięzcą IX Memoriału im. Józefa Gajewskiego

Mecze w Suwałkach były już siódmym i ósmym spotkaniem kontrolnym gdańszczan, a jednocześnie czwartym i piątym, które skończyły się po tie-breaku. Piątkowe spotkanie „gdańskie lwy” rozpoczęły od dobrej partii wygranej do 18, ale drugi set kończył się już na przewagi i zwycięstwo odniósł w nim Ślepsk – do 25. Gospodarze także w kolejnej partii okazali się lepsi, obejmując prowadzenie w meczu 2:1. Czwarty set przez dłuższy czas miał wyrównany przebieg, jednak w tie-breaku Trefl od początku odskoczył Ślepskowi, zwyciężając 15:9. W piątkowym meczu po stronie „gdańskich lwów” najwięcej punktów zdobył Nikola Mijailović. Serbski przyjmujący zapisał na swoim koncie 21 punktów, notując 53% skuteczności w przyjęciu i 62% w ataku.

W sobotnim finale IX Memoriału im. Józefa Gajewskiego gdańszczanie mierzyli się ze zwycięzcą z pary Chemik Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn. Ponownie żółto-czarni zaczęli od pewnego zwycięstwa z bydgoszczanami w pierwszym secie – do 16. Druga partia także padła łupem Trefla – do 21, jednak w trzecim i czwartym secie górą okazali się podopieczni trenera Bednaruka i do wyłonienia zwycięzcy znów konieczny był tie-break. Decydującego seta „gdańskie lwy” wygrały do 13. W sobotę po stronie gdańszczan najczęściej punktował drugi zagraniczny przyjmujący – Ruben Schott. Notując 61% skuteczności w przyjęciu zdobył on 22 oczka, pięciokrotnie punktując bezpośrednio z zagrywki.

Za tydzień przed gdańszczanami kolejne sparingi. W piątek o godz. 16 w Solcu Kujawskim spotkają się z ONICO Warszawa, a w sobotę, w zależności od wyniku piątkowych meczów, zagrają z Chemikiem Bydgoszcz lub Berlin Recycling Volleys.