Do meczu Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie zostało
Kup bilet
02 paź

Trefl Gdańsk rozpoczął sezon od wygranej 3:0!

Wygraną 3:0 z Barkomem Każany Lwów Trefl Gdańsk zainaugurował sezon 2022/2023 PlusLigi. Gdańszczanie pewnie pokonali ligowego beniaminka, a statuetka MVP powędrowała po meczu do Piotra Orczyka, zdobywcy 15 punktów. Mecz inauguracyjny miał wyjątkową oprawę. Przed meczem odegrane zostały hymny Ukrainy i Polski, drużynę Barkomu w Polsce powitała Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, a z ekranów nad boiskiem i w Polsacie Sport emitowana była także przemowa Mera Lwowa, Pana Andrija Sadowego. Mecz miał też oprawę świetlną, taką samą jak zakończone dzień wcześniej w ERGO ARENIE mistrzostwa świata kobiet. „Gdańskim lwom” z trybun kibicowało 2900 kibiców.

Trefl Gdańsk – Barkom Każany Lwów 3:0 (25:18, 25:21, 25:17)

Trefl Gdańsk: Martinez 12, Niemiec 5, Bołądź 14, Kampa 4, Urbanowicz 10, Orczyk 15, Perry (libero) oraz Sawicki, Droszyński, Wlazły

Barkom Każany Lwów: Kvalen 3, Shevchenko 7, Shchurov 4, Tupchil 10, Yenipazar 3, Smoliar 4, Zhukov oraz Mazenko, Holoven, Firkal 7, Kanaiev (libero)

MVP: Piotr Orczyk

Widzów: 2900

Wypowiedzi pomeczowe:

Trener Juricić: Pierwszy mecz jest zawsze bardzo ważny, żeby zagrać na swoim poziomie, żeby zacząć sezon od zwycięstwa. Ponadto był to mecz domowy, przed naszymi kibicami, to trochę jak pierwsza randka. Uważam, że zagraliśmy całkiem dobre spotkanie, w szczególności w obronie, a także w ataku. Utrudnialiśmy także grę przeciwnikowi swoją zagrywką. Myślę, że możemy być zadowoleni z rozpoczęcia sezonu wygraną. Przed tym meczem czułem jedność w drużynie, to przyjemność pracować z tymi zawodnikami, także nie byłem zestresowany. Mówiłem zespołowi przed meczem, że są bardzo inteligentną drużyną, także byliśmy gotowi na to spotkanie.

Bartłomiej Bołądź: Była to bardzo ważna wygrana, wiadomo, że w tych pierwszych meczach jest trochę dodatkowych emocji. Najważniejsze, że ten mecz wygraliśmy 3:0. Czuliśmy nacisk drużyny przeciwnej, trochę nam brakowało skuteczności w bloku, trochę też lepszej zagrywki, ale w ataku i przyjęciu zagraliśmy dziś bardzo fajnie. Wielokrotnie mówiłem, że polscy kibice są najlepsi na świecie, oczywiście tak samo jest w Gdańsku, czuliśmy to od samego początku i mam nadzieję, że na kolejnych meczach będzie tylko więcej osób. Teraz przed nami wyjazd do Suwałk, grałem tam przez trzy lata, były to trzy fajne sezony, mam tam wielu znajomych, wiele wspomnień, ale teraz gram w Gdańsku, więc zrobię wszystko, żeby ten mecz wygrać, choć wiem, że drużyna z Suwałk jest dobrym zespołem, na pewno nie będzie to łatwy mecz.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie patrona medialnego klubu, trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Trefl-Gdansk-Barkom-Kazany-Lwow-3-0-Historyczny-mecz-w-PlusLidze-n171305.html.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni