Mecz z Kibicami na zakończenie sezonu, sala treningowa ERGO ARENY
Kup bilet
07 paź

Trzy sety na przewagi i kontuzja Piotra Orczyka. Trefl wraca z Suwałk bez punktów

Siatkarze Trefla Gdańsk w czwartek wieczorem rozegrali pierwszy mecz wyjazdowy w sezonie 2022/2023. Spotkanie w Suwałkach było jednak niezwykle pechowe. W trakcie drugiego seta kontuzji doznał przyjmujący Piotr Orczyk. Zawodnik bardzo niefortunnie upadł i po chwili zwijał się z bólu. Kontuzja wykluczyła Piotra z gry do końca meczu, a gdy zawodnik przejdzie w Gdańsku szereg badań, okaże się kiedy będzie mógł wrócić na boisko. O pechu można też mówić patrząc na wyniki poszczególnych setów – aż trzy partie kończyły się na przewagi i zostały rozstrzygnięte na korzyść Ślepska Malow. Można powiedzieć więc, że gospodarze notowali większą skuteczność, aczkolwiek przede wszystkim tylko w kluczowych momentach. Statystki wskazują na bardzo wyrównany mecz, a nawet z przewagą dla „gdańskich lwów” – gdańszczanie popisali się 64% skuteczności w przyjęciu kontra 48% skuteczności w tym elemencie gry gospodarzy. W ataku drużyny kończyły niemal co drugą piłkę (51% skuteczności gdańszczan vs 48% suwalczan). Obie ekipy zdobyły łącznie po 14 punktów z zagrywki i blokiem – Trefl 9 blokiem i 5 bezpośrednio z pola serwisowego, a Ślepsk 12 blokiem i 2 z zagrywki. Najczęściej punktującym po stronie Trefla był Bartłomiej Bołądź, który przed tym sezonem do Gdańska przeniósł się właśnie z Suwałk. Atakujący zdobył 26 punktów. Za nim pod kątem zdobyczy punktowych uplasował się Jan Martinez Franchi (15 oczek), a na trzecim miejscu Mikołaj Sawicki, który zastąpił kontuzjowanego Orczyka (14 punktów). Miejmy nadzieję, że Trefl już w drugiej kolejce wykorzystał pecha na cały sezon i w szeregach drużyny trenera Juricicia nie będziemy świadkami żadnych kolejnych kontuzji. Po powrocie do Gdańska przed Treflem weekend wypełniony treningami, a we wtorek 11 października o 17:30 „gdańskie lwy” podejmą w ERGO ARENIE zespół Cuprum Lubin. Bilety na ten mecz czekają w cenach od 10 do 39 zł na www.gdanskielwy.pl.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie patrona medialnego klubu, trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Slepsk-Malow-Suwalki-Trefl-Sopot-3-1-Az-25-godziny-walki-ale-bez-happy-endu-n171472.html.

Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 3:1 (26:24, 18:25, 29:27, 27:25)

Ślepsk Malow: Sanchez 2, Kujundzić 16, Sapiński 7, Filipiak 22, Halaba 15, Takvam 6, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski, Rudzewicz

Trefl: Kampa 1, Orczyk 7, Niemiec 8, Bołądź 26, Martínez 15, Urbanowicz 6, Perry (libero) oraz Sawicki 14

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni