Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
18 kw.

Trefl Gdańsk bez punktu w Lublinie. W poniedziałek pożegnanie sezonu w ERGO ARENIE

W przedostatnim meczu sezonu Trefl Gdańsk uległ 0:3 Bogdance LUK Lublin na wyjeździe. Rewanż w poniedziałek w ERGO ARENIE. Rywalizacja o 5. miejsce w PlusLidze ma spore znaczenie – zwycięzca tej rywalizacji mógł liczyć na miejsce w Pucharze Challenge w przyszłym sezonie.

Długi sezon najlepszej siatkarskiej ligi świata daje się we znaki zawodnikom. Do składu Trefla Gdańsk wrócił nieobecny w Rzeszowie Mikołaj Sawicki, a kontuzjowanego Karola Urbanowicza zastąpił w wyjściowej szóstce Janusz Gałązka.

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 3:0, gdy zagrywał Jan Nowakowski. Po ekwilibrystycznej obronie Mikołaja Sawickiego deficyt Trefla zmniejszył się do jednego punktu, ale ten set nie przebiegał po myśli „lwów”. Przy stanie 14:9 Igor Juricić zarządził podwójną zmianę: do gry weszli Piotr Orczyk i Dawid Pawlun. Wydawało się, że sygnał do pogoni da asem serwisowym Janusz Gałązka, niestety przewaga gospodarzy stale się powiększała, było już nawet 21:12. Kolejnych pięć punktów zdobył Trefl, gdy w polu serwisowym był Jan Martinez Franchi. Pogoń za LUK-iem była ambitna, lecz ostatecznie nieudana – pierwsza partia padła łupem gospodarzy w stosunku 25:19.

Po bloku Marcina Komendy na początku drugiego seta, LUK wyszedł na prowadzenie 6:4, które systematycznie powiększał. „Monster blockiem” popisał Alexandre Ferriera – było już 12:7 i trener Juricić był zmuszony poprosić o czas. Utrzymywała się przewaga gospodarzy, którą asem serwisowym zmniejszył Kewin Sasak – było już tylko 19:15 dla LUK-u. Przewagę zmniejszył Lukas Kampa sprytną „kiwką”, a zaraz potem atakował skuteczny dziś Janusz Gałązka. Wreszcie „lwy” zaczęły pokazywać pazur, ale set zakończył się identycznym wynikiem jak pierwszy – 25:19.

Trzeci set zaczął się tak jak pierwszy – od wysokiego prowadzenia gospodarzy. Przy stanie 4:0 trener Trefla wymienił libero – Voitto Koykkę zastąpił Dawid Pruszkowski. Nasi siatkarze musieli walczyć, aby pozostać w meczu. LUK wyszedł na wysokie prowadzenie 14:5, którego nie oddał do końca seta i meczu. 25:14 w trzeciej partii i 3:0 dla Lublina w pierwszym meczu, o 5. miejsce w rozgrywkach.

W poniedziałek rewanżowy mecz w rywalizacji o 5. miejsce w PlusLidze w sezonie 2023/24.  Będzie to ostatni mecz tych rozgrywek. Bilety na to starcie dostępne są na www.gdanskielwy.pl.