15 lis

Świetna gra i pewne zwycięstwo 3:0 w Zawierciu!

Po wygranych z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa i Ślepskiem Malow Suwałki Trefl Gdańsk w świetnym stylu pokonał 3:0 w Zawierciu Aluron CMC. Statuetka MVP powędrowała w ręce atakującego Kewina Sasaka, który zapisał na swoim koncie 13 punktów. Teraz przed gdańszczanami tydzień treningów do domowego starcia z Asseco Resovią Rzeszów. Rzeszowian gdańszczanie podejmą w niedzielę 22 listopada o godz. 17:30.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk 0:3 (22:25, 21:25, 23:25)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Niemiec 1, Malinowski 13, Flavio 8, Cavanna, Orczyk 10, Muagututia 1, Żurek (libero) oraz Depowski 4, Kania 1, Bociek 1, Halaba 1, Czarnowski 6

Trefl Gdańsk: Lipiński 7, Janusz 6, Sasak 13, Mika 15, Mordyl 10, Crer 8, Olenderek (libero) oraz Reichert, Lipiński

MVP: Kewin Sasak

Liczby meczu:

6 – aż sześciopunktową przewagę zbudowali gdańszczanie w połowie pierwszego seta starcia z zawiercianami. Od początku meczu świetnie prezentowali się wszyscy gracze Trefla, a punktowali w szczególności Mateusz Mika i Kewin Sasak. 23-letni atakujący zastąpił w składzie Mariusza Wlazłego i zagrał fenomenalny mecz, zwieńczony statuetką MVP. Choć gospodarze w końcówce pierwszego seta zdołali zbliżyć się do gdańszczan na jedno oczko (23:22 dla Trefla), podopieczni Michała Winiarskiego zachowali zimne głowy i partię zakończył asem serwisowym Marcin Janusz.

4 – czteropunktową serię zaliczyli gdańszczanie w drugim secie od stanu 16:16 na 20:16. Świetnie kiwał Crer, skutecznie atakował Bartłomiej Lipiński i już do końca tej partii „gdańskie lwy” utrzymały czteropunktową przewagę. Spore emocje powróciły w końcówce trzeciej partii, w której choć gdańszczanie prowadzili już 24:20 gospodarze po dwóch punktach z rzędu Orczyka i punktowym bloku zbliżyli się na 23:24. Kropkę nad i postawił jednak Pablo Crer i gdańszczanie pewnie wygrali 3:0.

13 – aż 13 punktowych bloków w trzech setach zdobyli gdańszczanie. Po trzy zapisali na swoich kontach Marcin Janusz, Mateusz Mika i Bartłomiej Mordyl, dwa dołożył Kewin Sasak, a po jednym Bartłomiej Lipiński i Pablo Crer.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie patrona medialnego klubu trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/aluron-cmc-warta-zawiercie-trefl-gdansk-wynik-na-zywo-relacja-live-rl1894.html.

Teraz przed gdańszczanami tydzień treningów i w niedzielę 22 listopada o godz. 17:30 Trefl podejmie w ERGO ARENIE Asseco Resovię Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport.