Do domowego meczu Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zostało
Kup bilet
08 sie

Skład Trefla Royal Seafood Gdańsk na PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

W czwartek w Krakowie rozpoczynają się rozgrywki plażowe PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Tym razem Trefl Royal Seafood Gdańsk – pod taką nazwą „gdańskie lwy” wystąpią już po raz drugi w tych zmaganiach – nie uda się do stolicy Małopolski pełnym składem, a w kilku zawodników. Pierwszy mecz na boiskach plażowych kompleksu sportowego Wanda gdańszczanie rozegrają z ekipą LUK-u Lublin w czwartek o godz. 10:15.

Gdańszczanie rozpoczynają właśnie drugi tydzień okresu przygotowawczego do rozgrywek PlusLigi. W środę część drużyny uda się do Krakowa, gdzie od czwartku trwać będą rozgrywki PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Tym razem do stolicy Małopolski nie uda się cały zespół, a tylko młodzi gracze z pierwszej drużyny, których wspomogą zawodnicy z grup młodzieżowych. Decyzja ta jest podyktowana przede wszystkim liczbą nowych twarzy w drużynie „gdańskich lwów” i cennymi treningami w hali. – Ten turniej jest naprawdę bardzo ciekawą inicjatywą, rok temu byłem na nim obecny z drużyną z Warszawy, nawiasem mówiąc udało nam się tam osiągnąć fajny wynik i naprawdę przyklaskuję temu pomysłowi. Natomiast my jesteśmy drużyną, która się dopiero poznaje, jest dużo nowych twarzy i dla nas każdy dzień treningu jest bardzo ważny, więc postanowiliśmy, że nie wszyscy zawodnicy pojadą do Krakowa. Z Igorem zostajemy w Gdańsku i równolegle będziemy prowadzić tutaj treningi w hali. Do Krakowa pojadą natomiast Dawid Pruszkowski, Jordan Zaleszczyk, Aliaksei Nasevich, dobrze znany w Gdańsku Fabian Majcherski, a także wspomogą nas zawodnicy z grup młodzieżowych – syn Wojtka Grzyba Michał oraz Jakub Jeżewski. Jestem przekonany, że będą oni godnie reprezentować barwy Trefla, będą dawać z siebie wszystko, a to jest najważniejsze, bo w tym turnieju chodzi też przede wszystkim o dobrą zabawę. Drużynę w meczach na plaży poprowadzi natomiast Wojtek Bańbuła, trener przygotowania fizycznego, który oczywiście też świetnie zna się na siatkówce, wie, z czym to się je i z pewnością znakomicie sprawdzi się w tej roli – mówi Karol Rędzioch, drugi trener Trefla Gdańsk.

Trefl Royal Seafood Gdańsk w pierwszym meczu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zmierzy się z LUK-iem Lublin, a następnie, w zależności od wyniku czwartkowego spotkania, w piątek zagra z albo Cuprum Lubin albo Projektem Warszawa. Z Gdańska kciuki za drużynę będzie trzymał prezes klubu Dariusz Gadomski. – Rozgrywki PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki są bardzo ciekawym pomysłem, rok temu w Krakowie zameldowaliśmy się pełnym składem. Jednak obecnie, z uwagi na dużą liczbę nowych twarzy w zespole, a także nowego trenera, gdy sztab zwrócił się z zapytaniem, czy możemy do Krakowa udać się tylko w kilku zawodników, oczywiście zgodziłem się na takie rozwiązanie. Nasz trener przygotowania fizycznego Wojciech Bańbuła ma także uprawnienia trenerskie, stąd decyzja, że to Wojtek pojedzie z zawodnikami na PreZero Grand Prix. Priorytetem są dla nas przygotowania do PlusLigi i każdy trening w hali jest niezwykle cenny. Jestem przekonany, że grupa, która udaje się do Krakowa będzie walczyć o każdą piłkę, tak jak na „gdańskie lwy” przystało, ale nie ukrywamy, że ten turniej to przede wszystkim zabawa. Ja będę śledził mecze w sportowych kanałach telewizji Polsat i trzymał kciuki z Gdańska – mówi Prezes Zarządu Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Skład Trefla Royal Seafood Gdańsk:

Jordan Zaleszczyk (środkowy pierwszej drużyny, rocznik 2002)

Aliaksei Nasevich (przyjmujący pierwszej drużyny, rocznik 2003)

Dawid Pruszkowski (libero pierwszej drużyny, rocznik 2002)

Fabian Majcherski (były libero Trefla, obecnie trenuje z drużyną w oczekiwaniu na ustalenia z nowym klubem, rocznik 1997)

Michał Grzyb (przyjmujący drużyn młodzieżowych Trefla, rocznik 2005)

Jakub Jeżewski (libero / przyjmujący drużyn młodzieżowych Trefla, rocznik 2004)

Sztab szkoleniowy: Wojciech Bańbuła, Michał Kardasz

 

Pierwszy gwizdek czwartkowego spotkania o godz. 10:15, transmisja w Polsacie Sport.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni